15-letnia Zosia najlepsza w całej Europie! I na tym złocie nie poprzestanie

Zosia lubi też chodzić na imprezy i... do "Dzień Dobry TVN"
Zosia lubi też chodzić na imprezy i... do "Dzień Dobry TVN" Facebook.com/kwestiaperspektywy
Złoty medal na Mistrzostwach Europy osób z zespołem Downa w biegu na 800 metrów zdobyła 15-letnia Polka. Zosia Dzięcioł – swoim wynikiem 4:07:25– ustanowiła też nowy rekord Europy. Media wciąż za mało o tym mówią.


Dziewczynka jest bardzo uzdolniona – razem z pozostałą czwórką reprezentantów Polski wystartowała także w konkurencjach biegowych na 200, 400 oraz 1500 metrów, w pchnięciu kulą, rzucie oszczepem i dyskiem.

To jednak bieg na 800 metrów zapewnił jej zwycięstwo.

"Zofia Dzięcioł – kwestia perspektywy"
15-latka prowadzi swoją stronę na Facebooku, na której dzieli się swoimi osiągnięciami i letnimi przygodami. Bo oprócz sportów wyżej wymienionych, uwielbia też pływać, plażować, tańczyć i – po prostu – jak najwięcej się ruszać.

Jest żywym przykładem na to, o czym w Onet Rano mówiła swego czasu jej mama – Paulina Gadomska–Dzięcioł, założycielka i prezeska Fundacji Sportu Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie. – Osoby z zespołem Downa mają w sobie wiele ambicji. [...] To jest coś, co warto z nich wyciągać, żeby pomóc im w rozwoju i budowaniu własnej wartości – powiedziała. Nie da się ukryć!


Zwłaszcza że Zosia zdobyła także srebrny medal w biegu na 800 metrów w Mistrzostwach Świata. Przyjdzie więc pewnie czas, w którym będziemy jej gratulować bycia najlepszą w tej kategorii na całym globie!
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...