Komu przeszkadzają dzieci grające w piłkę? W Kaliszu sprawą zajęły się władze

Mieszkańcy osiedla w Kaliszu domagali się postawienia tabliczek zakazujących grę w piłkę
Mieszkańcy osiedla w Kaliszu domagali się postawienia tabliczek zakazujących grę w piłkę Prawo autorskie: bialasiewicz / 123RF Zdjęcie Seryjne
O tym, że głośno bawiące się dzieci mieszkańcom niektórych osiedli przeszkadzają pisałyśmy w Mamadu.pl niejednokrotnie. Tym razem problem pojawił się w Kaliszu, a sprawą zajęły się władze miasta.


O sprawie poinformował portal kalisz.naszemiasto.pl. Z artykułu dowiadujemy się, że do Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Kalisza wpłynęło pismo od mieszkańców kaliskiego osiedla Dobrzec, którzy domagali się wprowadzenia zakazu gry w piłkę.

– Podlegli mi pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska dokonali oględzin terenowych (w różnych terminach i godzinach), podczas których nie spotkano na omawianym terenie żadnych dzieci grających w piłkę oraz nie stwierdzono zniszczeń, mogących być następstwem ich zabaw – tłumaczy naczelnik Jan Kłysz w odpowiedzi.

Dodatkowo władze uznały, że ustawienie tablic z zakazem nie jest zgodne z prawem i ograniczałoby swobodę innych osób.

– W podobnej sprawie wypowiedział się Sąd Okręgowy w Łodzi dnia 11 grudnia 2014 roku. Na podstawie tego wyroku stwierdzić można, że tereny wokół nieruchomości należy zagospodarować tak, aby pogodzić interesy wszystkich mieszkańców. Nie może być tak, że jedna grupa jest zdominowana przez inną – mówi Kłysz i podkreśla, że powinniśmy się cieszyć, jeżeli dzieci chcą się bawić na świeżym powietrzu.


I trudno się z tym nie zgodzić. Pomijając wszelkie przepisy prawa, warto pomyśleć o alarmujących raportach na temat otyłości i nadwagi, które niestety pokazują, że polskie dzieci tyją najszybciej w Europie. Kolejną sprawą jest ilość czasu, jaką spędzają przed monitorami komputerów i ekranami telefonów. Może już lepiej niech pobiegają za piłką.
Źródło: kalisz.naszemiasto.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Wyprawka dla noworodka - co kupić dla dziecka? Pełna lista
0 0Masz w domu niemowlę? Uważaj na leżaczki – miały być wybawieniem, a mogą szkodzić