"Tęczowa moc kobiecych piersi". Zdjęcie tych pięciu butelek powinna zobaczyć każda mama

Mleko matki może przybierać iście tęczowe podcienie!
Mleko matki może przybierać iście tęczowe podcienie! fot. Instagram/mummy.labornurse
Czy kiedykolwiek przyszło ci do głowy, że twoje mleko może mieć inny odcień niż biały lub beżowy? Jak się okazuje, kobiece piersi mają iście tęczową moc! I nie ma w tym nic dziwnego.


Czerwony, zielony, różowy, żółty... To tylko początek długiej listy kolorów, jakie może mieć kobiece mleko. Sprawdź, który z kolorów powinien cię zaniepokoić.

Tęczowe mleko
Położna Liesel Teen z serwisu edukacyjnego "Mommy Labor Nurse" udostępniła na Instagramie interesującą grafikę. Na jednym zdjęciu widzimy kilka tęczowych pastelowych napojów. Na pierwszy rzut oka można je pomylić z modnymi mlecznymi koktajlami. Jedno to nic innego jak... kobiece mleko.

Choć niektóre z próbek pokazanych na zdjęciu są "poprawione" barwnikiem (położna nie mogła znaleźć mam, które produkowałyby mleko w każdym odcieniu, by zebrać je na jednej fotografii), to zjawisko jest prawdziwe. Głównie z powodu diety kobiece piersi mają tę tęczową moc.Udowadniają to też komentarze. Pod postem roi się od głosów matek, które meldują, jaki kolor mleka miały na różnych etapach karmienia. Limonka, błękit, blady róż naprawdę są możliwe!

"W większości przypadków kolor mleka matki nie jest powodem do niepokoju" - zapewniają eksperci. Z czego wynika kolor mleka i kiedy należy zgłosić się do lekarza?

Niebieskie mleko
Mleko przechodzące z barwy przezroczystej w błękitną zdarza się głównie na początku, zanim mleko staje się tłuste, gęste i białe. Nie należy się niepokoić. Niebieskie mleko zazwyczaj pojawia się na chwilę.

Żółte mleko
Tuż po porodzie mleko matki, zwane siarą, jest gęste i żółte. Jeśli mleko jest nieco pomarańczowe lub żółte w innym okresie karmienia, może przyjmować ten odcień z produktów takich jak marchew, bataty czy dynia.

Zielone mleko
W tym wypadku kolor zależy wyłącznie od diety. Jeśli twoje mleko ma barwę zielonkawą, prawdopodobnie jadłaś dużo szpinaku czy jarmużu, czyli warzyw zawierających chlorofil, lub przesadziłaś z produktami zawierającymi barwniki. Tych drugich sporo jest w słodkich, niezbyt zdrowych napojach, dlatego zielone mleko jest wyznacznikiem jakości twojej diety.


Czerwone i różowe mleko
Ponownie: dieta. I znów na dwoje babka wróżyła: albo jesz dużo buraków, albo produktów z wysoką zawartością barwników. Jeśli masz ten odcień mleka, a twoja dieta nie zgadza się z powyższym opisem, prawdopodobnie do mleka dostała się odrobina krwi, np. z pękniętych sutków. Nie, to nie zaszkodzi dziecku.

Czarne lub brązowe mleko
Te kolory to najczęściej wynik reakcji organizmu na leki, m.in. na składniki leków na trądzik. W tym wypadku warto zapytać lekarza, czy leki, które przyjmujesz mogą w ten sposób wpływać na produkcję mleka.

Jeśli nie bierzesz żadnych lekarstw, a mleko ma brunatny odcień, to może oznaczać, że jest w nim więcej niż drobinka krwi. Wówczas koniecznie skonsultuj się z lekarzem.
Źródło: babyology
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Wyprawka dla noworodka - co kupić dla dziecka? Pełna lista
0 0Masz w domu niemowlę? Uważaj na leżaczki – miały być wybawieniem, a mogą szkodzić