Film z chrztu jest jak scena z horroru. Ksiądz twierdzi, że "rodzice nie byli gotowi na sakrament"

Prawosławny ksiądz brutalnie potraktował dziecko podczas chrztu
Prawosławny ksiądz brutalnie potraktował dziecko podczas chrztu fot. screen Twitter
To nagranie wygląda jak scena z wyrafinowanego horroru. Niestety rzecz wydarzyła się naprawdę. Podczas chrztu w rosyjskim kościele ksiądz brutalnie potraktował dziecko, w wyniku czego maluch jest ranny, a kapłan został na rok zawieszony w posłudze.


Film obiegł media na całym świecie. Został nagrany w prawosławnym kościele w Gatczynie niedaleko Petersburga. Widzimy na nim jak podczas uroczystego chrztu ksiądz na siłę, kilka razy zanurza w wodzie nagie, płaczące niemowlę. Choć dziecko wije się i wyrywa, kapłan zanurza jego głowę głęboko w wodzie, a gdy rodzice interweniują, nie pozwala dotknąć dziecka.

- Zrobił wszystko, aby skrzywdzić dziecko. Widział, że synek jest duży, że nie można go zanurzyć w tak małej chrzcielnicy. Syn teraz wszystkiego się boi. Żyje w panice i histerii – mówiła w mediach 24-letnia Anastazja Alekseewa, mama chłopca. Dziecko ma teraz na ciele liczne zadrapania i siniaki.Zgodnie z prawosławnym obrządkiem, kapłan musi zanurzyć dziecko w wodzie trzy razy. To właśnie próbował uczynić ksiądz na filmie, jednak widać, że używał do tego siły i naraził zdrowie dziecka. Dlatego władze Kościoła uznały, że kapłan zasłużył na karę i zawiesiły 55-letniego księdza Fotija Neczeporenko na rok.

Co ciekawe, ksiądz nie czuje się winny. Twierdzi on, że chrzty w jego wykonaniu zawsze tak wyglądają i że to kwestia interpretacji jego gestów. Reakcja rodziców w opinii kapłana świadczy o tym, że nie byli oni gotowi na przyjęcie sakramentu.

Film z udziałem prawosławnego księdza budzi grozę, jednak to nie pierwsze tego typu nagranie, które obiegło internet. W ubiegłym roku skandalicznym zachowaniem wykazał się katolicki ksiądz, który podczas chrztu spoliczkował płacące niemowlę. Ten, podobnie jak Neczeporenko, nie pozwalał zbliżyć się rodzicom do malucha.


Bez względu na obyczaje i normy w danym kościele, jedna jest ponad wszystkim – dzieci nie wolno bić, szarpać, wkładać na siłę pod wodę, narażać ich zdrowia i życia. To ich niezbywalne prawo, które tym razem zostało zignorowane.
Źródło: o2.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...