Skandaliczne zachowanie księdza podczas chrztu. Nagranie z duchownym wzbudza skrajne emocje

Ksiądz policzkuje niemowlę podczas chrztu.
Ksiądz policzkuje niemowlę podczas chrztu. screen YouTube
Gdy niemowlę zaczyna płakać w czasie chrztu, ksiądz szybko znajduje rozwiązanie, żeby je uspokoić. Najpierw przytula chłopca i mówi do niego wesołym głosem, chwilę później... uderza go w twarz. Zachowanie francuskiego księdza jest niedopuszczalne. Nikt nie powinien traktować dzieci w ten sposób.


Ksiądz bije płaczące dziecko
Do sieci trafiło wstrząsające nagranie, na którym katolicki ksiądz policzkuje niemowlę płaczące podczas chrztu. Mama chłopca próbuje uspokoić księdza i prosi, by go zostawił, jednak ksiądz ignoruje jej prośby. Dopiero dzięki interwencji ojca udaje się oddzielić niemowlaka od księdza.

Nagranie, pierwotnie opublikowane w serwisie Reddit i udostępniane przez kolejne serwisy, zbulwersowało internautów. Pod filmem pojawiają się komentarze, że zachowanie księdza jest absolutnie niedopuszczalne, a rodzice dziecka powinni wyrządzić duchownemu taką samą krzywdę, jaką on wyrządził ich synowi.
Jak podaje serwis Kidspot, niektórzy internauci stanęli w obronie księdza, sugerując, że oburzenie większości nie jest uzasadnione. – Ja i moi znajomi nie bijemy dzieci, ale to jest tylko stary koleś, który stracił kontrolę, być może również ze względu na swój wiek. Z pewnością nie zasługuje na śmierć za coś takiego. Nie wróciłbym do tego kościoła, ale nie mam zamiaru go atakować – przyznał jeden z internautów.

Owszem, groźby pod względem księdza to przesada, jednak nie można się dziwić, że część internautów, zwłaszcza tych, którzy sami są rodzicami, zareagowała emocjonalnie. Wystarczy zobaczyć nagranie – czy tak powinno się zachowywać względem dzieci? Czy duchowny ma prawo traktować tak dziecko? Czy ktokolwiek ma do tego prawo?
Źródło: Reddit, Kidspot
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE