Niezwykłe właściwości pospolitego soku. Zobacz, co się stanie, gdy codziennie wypijesz szklankę

Sok z marchwi pomaga schudnąć i powoduje, że skóra pięknieje!
Sok z marchwi pomaga schudnąć i powoduje, że skóra pięknieje! fot. pixabay
To pospolite warzywo wciąż bardzo tanie i łatwo dostępne jest podstawą wielu soków warzywnych. Nie tylko z przyczyn ekonomicznych. Nieco zapomniany i przez to niedoceniony sok z marchwi to prawdziwa witaminowa bomba. Wpływa m.in. na urodę.


Działanie antyrakowe
O antyrakowym działaniu soku z marchwi dowiedział się cały świat, kiedy kanadyjska pisarka Ann Cameron zrobiła pewne doświadczenie i opisała je. Kobieta zachorowała na raka jelita grubego. Kiedy się o tym dowiedziała, był to nowotwór 3. stopnia. Ann poddała się chemioterapii, jednak ta nie przyniosła żadnych rezultatów. Choroba weszła na ostatni, 4. stopień.


Wtedy Ann natknęła się na historię wyleczenia raka skóry dzięki piciu soku z marchwi. Postanowiła spróbować. Codziennie wypijała sok z 2,5 kilograma tego warzywa.

Efekty były zdumiewające: po 2. miesiącach rak przestał się rozwijać, guzki zaczęły się zmniejszać, a po 8. miesiącach regularnego codziennego picia soku z marchwi w tej samej ilości lekarze stwierdzili, że Ann jest zdrowa.

To konkretny przykład, jednak takie działanie soku z marchwi – prozdrowotne i przeciwrakowe – potwierdzają badania. Chodzi o wysoką zawartość beta-karotenu, który w organizmie zamienia się w witaminę A, antyoksydanty oraz bogactwo składników mineralnych. Sok z marchwi i jabłek jest bardzo ważnym elementem tzw. terapii Gersona – metod, które pobudzają nasze „wbudowane” mechanizmy samoleczenia.

Gładka skóra i piękna opalenizna
Tu znów chodzi o zawartość beta-karotenu i witaminy A. Skóra staje się napięta, gładka i nawilżona od środka. Ponadto, składniki te mają wpływ na jej kolor. Lekko pomarańczowy odcień wygląda na skórze jak naturalna delikatna opalenizna. Skóra jest promienna, i to widać na pierwszy rzut oka.

Co więcej, regularne picie soku z marchwi powoduje, że szybciej się opalimy, uzyskamy boski kolor i dłużej utrzymamy go na skórze.

Gęste włosy
Kondycja naszych włosów może poprawić się z tego samego powodu, co kondycja skóry. Niedobory witaminy A mogą powodować wypadanie włosów i osłabienie cebulek. Odżywiona skóra to jednocześnie więcej włosów na głowie.

Przyspiesza odchudzanie
Sok z marchwi przyspiesza produkcję żółci, co przyspiesza metabolizm. Organizm łatwiej i szybciej się oczyszcza oraz z łatwością przychodzi mu przerabianie żywności na energię. No i błonnik – sprawia, że dłużej czujemy się nasyceni, nie mamy ochoty na podjadanie, a jelita działają sprawniej.


Chroni serce
Sok z marchwi to również antidotum dla zmęczonych, zestresowanych i źle odżywiających się. Jego regularne picie niweluje skutki takiego stylu życia. Udowodniły to badania: codzienne wypijanie półlitrowej porcji soku z marchwi przez 3 miesiące skutecznie obniżyło skutki stresu oksydacyjnego.

Stres oksydacyjny ma wpływ na rozwój chorób takich jak miażdżyca, choroba Parkinsona czy choroba Alzheimera.
Źródło: surojadek.com, dobrewiadomosci.net, bonavita.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE