Myślisz, że w sypialni nie czeka cię nic więcej? Cierpliwości – w tym wieku orgazm smakuje najlepiej

W jakim wieku kobiecy orgazm smakuje najlepiej?
W jakim wieku kobiecy orgazm smakuje najlepiej? fot. 123rf
Przez ostatnie dekady utarło się myślenie, że seks jest dla młodych ludzi. Wszystko przez szkodliwe kanony piękna, które przez lata wyrobiły w nas przekonanie, że to co seksowne jest szczupłe i jędrne. Tymczasem okazuje się, że natura robi nam prezent. Kiedy wydaje nam się, że najlepsze już za nami, dostajemy najlepsze orgazmy pod słońcem.


Powyższą tezę udowadnia badanie aplikacji Natural Cycles, dzięki której możemy sprawdzić szczegółowe informacje na temat cyklu miesiączkowego, m.in. kiedy spodziewać się owulacji, a kiedy objawów PMS. Ostatnio jej twórcy wykorzystali aplikację do zebrania danych na temat satysfakcji z życia seksualnego kobiet.

Wyniki podzielono na trzy kategorie ze względu na wiek: 18-23 lata, 23-36 lat i powyżej 36 lat. Pytania w ankiecie dotyczyły m.in. o to, czy czują się atrakcyjne, jak oceniają swoją satysfakcję seksualną oraz o poziom intensywności i liczbę przeżywanych orgazmów.

Jak się okazuje, najlepiej jest przed 40. To kobiety z grupy 36+ najpozytywniej wypowiedziały się o swoich doświadczeniach. Co ważne, satysfakcja seksualna z wiekiem rośnie – najmniejszą satysfakcję z życia seksualnego miały bardzo młode kobiety.

Przyczyna tego wyraźnego zjawiska jest prosta: doświadczenie. Znajomość swojego ciała, kompleksy, które z biegiem lat (paradoksalnie) odchodzą w niepamięć, dojrzałość emocjonalna powodują, że kobietom po 36. roku życia łatwiej się wyluzować i w łóżku sięgnąć po swoje.


Ważny jest też dobór partnera. Kobiety w okolicach 40. najczęściej sypiają ze swoimi stałymi partnerami, którzy wiedzą też co lubi ich partnerka. Za to młode kobiety w wieku 18-24 raczej szukają, eksperymentują, a to – jak wiadomo – nie zawsze kończy się orgazmicznym sukcesem.

Co więcej, z badań prof. Zbigniewa Lwa-Starowicza wynika, że dobre orgazmy nie mijają tak szybko. Aż 60 proc. Polek w wieku 70 lat jest aktywnych seksualnie!

Źródło: kobieta.pl, medonet.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

  • ZOBACZ TAKŻE:
  • seks
Trwa ładowanie komentarzy...
Bella Happy Pants 0 0Strach jest zaraźliwy. Psycholog: zanim zaczniesz tłumaczyć dziecku świat, przepracuj swoje lęki

B JAK BEZPIECZEŃSTWO, B JAK BELLA BABY HAPPY PANTS

0 0Dom najbezpieczniejszym miejscem? To mit – zobacz, ile zagrożeń czyha na twoje dziecko
0 0Znamy ranking dziecięcych imion pierwszej połowy 2019
0 0Tak po cichu odbiera się kobietom kontrolę nad porodem. Położna: "To będzie trauma"