Twoje dziecko nie dostało się do wybranej szkoły średniej? Podpowiadamy, co dalej

Dziecko nie dostało się do szkoły średniej? Podpowiadamy, co dalej
Dziecko nie dostało się do szkoły średniej? Podpowiadamy, co dalej fot. AG
Tegoroczna rekrutacja do szkół średnich budzi wielkie emocje. Jest podwójnie trudno ze względu na podwójny rocznik. Już wiadomo, że tysiące uczniów nie dostało się do wymarzonych szkół. Co mogą zrobić? Podpowiadamy.


Rekrutacja uzupełniająca 2019 – terminy
Lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do szkół średnich to nie wyrok. Do 24 lipca do godziny 10.00 uczniowie, którzy dostali się do danej szkoły i chcą się w niej uczyć, muszą to potwierdzić, składając oryginały świadectwa ukończenia szkoły oraz zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminów. W szkołach zawodowych wymaga się również zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu.

Kandydaci, którzy tego nie zrobią, zwalniają miejsce. 25 lipca zostaną ogłoszone oficjalne listy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do szkół. Dzień później w szkołach, w których będą jeszcze wolne miejsca, rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca. Wykaz wolnych miejsc będzie można znaleźć w szkołach oraz na stronie elektronicznego systemu naboru.

Wnioski o przyjęcie do wybranej szkoły należy składać osobiście – nie poprzez elektroniczny system wspomagania rekrutacji. Forma wniosku określa dana placówka. Poza samym wnioskiem kandydat w rekrutacji uzupełniającej powinien dołączyć również dokumenty potwierdzające, że spełnia on warunki lub kryteria, które brane są pod uwagę w rekrutacji.


Rekrutacja uzupełniająca 2019 – wyniki, wolne miejsca
Wyniki rekrutacji uzupełniającej zostaną podane 19 sierpnia. Do 27 sierpnia uczniowie będą musieli potwierdzić w której szkole chcą się uczyć. Dzień później komisja rekrutacyjna ogłosi listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do szkół. Tego samego dnia, czyli 28 sierpnia, kurator oświaty danego województwa zostanie, poinformowany ile jest wolnych miejsc w każdej ze szkół.

Uczniowie, którzy w rekrutacji uzupełniającej nie dostaną się do wybranej szkoły, będą mogli poszukać dla siebie miejsca w innej placówce po 28 sierpnia. W celu zgłoszenia się do szkoły należy osobiście złożyć podanie wraz z kompletem dokumentów.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...