Podano wyniki egzaminów gimnazjalnych i ósmoklasisty. Tego można było się spodziewać

Wyniki egzaminu ósmoklasisty i egzaminu gimnazjalnego 2019
Wyniki egzaminu ósmoklasisty i egzaminu gimnazjalnego 2019 Fot. Grzegorz Skowronek / AG
Centralna Komisja Egzaminacyjna podała oficjalne wyniki egzaminu gimnazjalnego oraz egzaminu ósmoklasisty. Co poszło najlepiej, a na czym uczniowie polegli?


Marcin Smolik, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, podał średnie wyniki egzaminu gimnazjalnego i egzaminu ósmoklasisty. Łącznie przystąpiło do nich ponad 717 tysięcy uczniów: egzamin gimnazjalny zdawało ponad 345 tysięcy uczniów, a ósmoklasisty ponad 372 tysięcy.

Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2019
Średni wynik testu z języka polskiego to 63 procent. Znacznie gorzej poszła matematyka - uśredniony wynik to 45 procent.

Ósmoklasiści zdawali też egzamin z języka nowożytnego. Nie było podziałów na poziomy podstawowy i zaawansowany, jak to jest w przypadku egzaminu gimnazjalnego. Język angielski poszedł nieźle: średnia punktów to 59 procent. Niemiecki - 42, rosyjski - 48, francuski - 61, hiszpański - 56, włoski - 58.

Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2019
Egzamin z języka polskiego i matematyki poszedł gimnazjalistom niemal tak samo, jak ósmoklasistom - średni wynik z polskiego to 63 procent, a z matematyki 43 procent.

Średni wynik z historii i WOS-u to 59 procent, a za zadania z przedmiotów przyrodniczych (czyli biologii, chemii, fizyki i geografii) - 49 procent. Gimnazjaliści przystąpili także do pisemnego egzaminu z języka obcego. Przeprowadzany był on na dwóch poziomach: podstawowym i rozszerzonym.


Średni wynik z angielskiego na poziomie podstawowym to 68 procent punktów, z niemieckiego - 51 procent, z rosyjskiego - 59 procent, z francuskiego - 72 procent, z hiszpańskiego - 73 procent, z włoskiego - 64 procent.

Nieźle poszło też uczniom, którzy pisali egzamin na poziomie rozszerzonym. Średni wynik z egzaminu na poziomie rozszerzonym z angielskiego to 53 procent punktów, z niemieckiego - 43 procent, z rosyjskiego - 52 procent, z francuskiego - 80 procent, z hiszpańskiego - 82 procent, z włoskiego - 81 procent.

Indywidualne wyniki każdy uczeń otrzymał drogą elektroniczną.
Źródło: tvn24
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Wyprawka dla noworodka - co kupić dla dziecka? Pełna lista
0 0Masz w domu niemowlę? Uważaj na leżaczki – miały być wybawieniem, a mogą szkodzić