Do szpitala przyjechali strażacy. Ten film to ważny apel CZMP do wszystkich ciężarnych

Pamiętaj, żeby zdjąć biżuterię przed porodem!
Pamiętaj, żeby zdjąć biżuterię przed porodem! Fot. 123rf.com
Gdy zbliża się termin porodu, kobieta ma sporo na głowie – próbuje "domknąć" wszystkie sprawy, by czuć się komfortowo, gdy mały człowiek pojawi się na świecie. W tym nagromadzeniu zadań do wykonania łatwo zapomnieć o zadaniach pomniejszych. Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki swoim filmikiem przypomniał o tym, jak istotne jest... wcześniejsze ściągnięcie biżuterii.


Chociaż niektórym może wydać się to przesadą, to do Kliniki Położnictwa, Perinatologii i Ginekologii Instytutu CZMP musiała pofatygować się straż pożarna. Jedna z pacjentek zapomniała zdjąć z palca obrączkę, a palec spuchł jej tak bardzo, że groziła jej amputacja.

Pani Joli wyznaczono termin porodu za kilka dni, jednak chyba sama kobieta nie spodziewała się, że problemem może okazać się pierścionek. – Obrączkę przetopi jubiler, zrobi nową i jeszcze datę urodzenia dziecka wygraweruje, będzie pamiątka – napisała jedna z komentujących.A Instytut CZMP już całkiem poważnie apeluje, by wszystkie ciężarne pamiętały, żeby na czas przed rozwiązaniem zdejmować biżuterię.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...