Poznajcie imiona sześcioraczków z Krakowa. Rodzice trzymają się trendów

Znamy imiona sześcioraczków z Krakowa!
Znamy imiona sześcioraczków z Krakowa! Prawo autorskie: krasphoto / 123RF Zdjęcie Seryjne
Wczoraj całą Polskę zachwyciła niezwykła wiadomość – w Krakowie urodziły się najprawdopodobniej pierwsze sześcioraczki w kraju. Dziś poznaliśmy ich imiona.


Poród miał miejsce w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. – Taka ciąża zdarza się raz na 4,7 miliarda wszystkich ciąż na świecie, to bardzo rzadki przypadek – mówiła rzeczniczka szpitala Maria Włodkowska.

Szczęśliwi rodzice siedmiorga dzieci (sześcioraczki mają starszego brata) ujawnili już imiona maluchów. Cztery dziewczynki i dwóch chłopców otrzymali imiona dość modne w ostatnich latach, ale i klasyczne. To Filip, Tymon, Zosia, Kaja, Malwina i Nela.

Filip i Zofia to imiona z pierwszej dziesiątki najpopularniejszych imion 2018/2019. Tymon przebił się do pierwszej dwudziestki. Z kolei Nela i Kaja często pojawiają się w zestawieniach imion modnych i oryginalnych.

Za to imię Malwina ma niezwykłe znaczenie – choć brzmi niepozornie, oznacza "sprawiedliwy przyjaciel". Filip znaczy "kochający konie", a Zofia to oczywiście mądrość. Kaja znaczy "ciesząca rodziców" - co zabawne, imię to pochodzi od błędnego odczytania imienia Gaja, czyli Matka Ziemia. Tymon oznacza serce lub męstwo, a Nela to kobieta delikatna, zrównoważona i uczuciowa.

Zarówno mama, jak i dzieci – ważące od 800 g do 1,2 kg – czują się dobrze. "Rozwój w towarzystwie pięciu pozostałych kolegów zawsze jest trudniejszy" - mówi w rozmowie z Gazeta.pl prof. Ryszard Lauterbach. Lekarze dodają, że maluchy "wykazują typowe dla wcześniaków cechy niedojrzałości – układu oddechowego i układu nerwowego".

Jeszcze raz gratulujemy rodzicom!
Źródło: gazeta.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

WARTO DZIŚ WIEDZIEĆ

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE