Taka ciąża zdarza się raz na 4,7 miliardów razy. Pierwsze takie narodziny w Polsce!

W Krakowie urodziły się sześcioraczki
W Krakowie urodziły się sześcioraczki Prawo autorskie: mvaligursky / 123RF Zdjęcie Seryjne
Cztery dziewczynki i dwóch chłopców – w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie przed południem urodziły się najprawdopodobniej pierwsze sześcioraczki w Polsce. Informację podało RMF FM.


Lekarze poinformowali, że rozwiązanie nastąpiło w 29. tygodniu ciąży przez cesarskie cięcie. Mama czuje się dobrze, a dzieci przebywają w inkubatorach. Najmniejsze dziecko waży ok. 800, a największe 1200 gramów.

Rzeczniczka szpitala Maria Włodkowska skomentowała, że to najprawdopodobniej pierwsze sześcioraczki w Polsce. Na więcej informacji musimy jednak poczekać do jutra – we wtorek lekarze przekażą szczegóły ciąży, która zdarza się raz na 4,7 miliarda ciąż.

– [...] noworodki wymagają wsparcia oddechowego, odpowiedniego uruchomienia przewodu pokarmowego, niewielkiego stężenia tlenu do oddychania metoda nieinwazyjną. Jedno z niemowląt musiało zostać zaintubowane, ale liczymy, że to nie będzie trwało długo i że będziemy mogli w ciągu najbliższych 2-3 uwolnić od respiratora – powiedział w rozmowie z dziennikarzem RMF FM kierownik Oddziału Klinicznego Neonatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie prof. Ryszard Lauterbach.

Profesor przyznał również, że lekarze początkowo byli pewni, że urodzą się pięcioraczki, ale mama "przeżywa to bardzo sympatycznie".
Źródło: rmf24.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Wyprawka dla noworodka - co kupić dla dziecka? Pełna lista
0 0Genialny patent na sen dla mam. Tego mogą nam pozazdrościć nasze babcie!