Zdjęcie z wielką mocą pokazuje siłę kobiet i męskie wsparcie. Udostępniają je setki osób

Poród w domu – co potrzebne?
Poród w domu – co potrzebne? This Is What I Doula
Jaką siłę trzeba mieć, żeby urodzić dziecko? Jakie wsparcie trzeba mieć, żeby dać radę? To zdjęcie pokazuje, czym jest siła kobiet i więź międzyludzka.


Wraca moda na porody domowe. Dla jednych do czyste szaleństwo, dla innych życie w zgodzie z naturą. Jakkolwiek to definiujemy, warto spojrzeć na to przeżycie jako na symbiozę. Może to właśnie poród w szpitalu odbiera nam moc tego przeżycia i zamienia go w trudną sytuację?Pewna para pokazała niesamowity obraz położnej, taty i douli, którzy pracują razem, aby wesprzeć mamę. – Często zadawano nam pytanie: czy powinniśmy zatrudnić doulę, kiedy mamy położną? ... tak! Twoja położna jest twoją opiekunką medyczną, podczas gdy twoja doula oferuje wsparcie terapeutyczne – napisała kobieta.

– Czy moja doula zastąpi mojego partnera? Nie, nie, nie. Doule i partnerzy pracują razem. Partnerzy oferują kochający dotyk i słowa. Doule to twój osobisty guru urodzenia, wspiera was oboje. Położna + doula + partner = Dream Team. Zawzięty, odważny, potężny. Taki był mój poród – dodała.

Kim jest doula? Jest przyjaciółką za pieniądze? Niespełnioną położną? Nic z tych rzeczy. Zadaniem douli jest bezwarunkowa akceptacja i wspieranie rodzącej w danej sytuacji. To trochę jak psycholog, który w pracy powinien kierować się empatią, bezwarunkową akceptacją, autentycznością.


Na sali porodowej kręcą się lekarze, położne, pielęgniarki, studenci, salowe. Ich uwaga jest skierowana na życie i zdrowie dziecka oraz kobiety, dlatego właśnie powstało zapotrzebowanie na obecności douli, która jest w pełni oddana potrzebom rodzącej kobiety.

Jeśli zatem zastanawiasz się nad towarzystwem podczas porodu, to poza prywatną położną, partnerem, siostrą czy mamą, weź pod uwagę także doulę.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Który to miesiąc ciąży? Przelicznik tygodni ciąży na miesiące
0 0USG połówkowe jest najważniejszym badaniem w ciąży. Zobacz, czego możesz się dowiedzieć

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE