Wyrzucasz skórkę od banana? Nadal niewiele osób wie, dlaczego lepiej tego nie robić

123rf.com
Zazwyczaj po zjedzeniu ją wyrzucamy. Nikomu nie przychodzi na myśl, żeby może się jeszcze do czegoś przydać. To błąd. Skórka od banana ma masę zastosowań. Zobacz, ile tracisz, gdy wyrzucasz skórkę od banan do kosza.


Dlaczego nie warto wyrzucać skórki od banana?
Zaletą banana nie są tylko właściwości odżywcze, ale też sama skórka. Co możesz z nią zrobić? Jak podaje Native American News, skórka od banana ma właściwości wybielające i można zastosować je... dla urody. Wystarczy regularnie przez dwa tygodnie pocierać zęby jej wewnętrzną częścią. Efekty zaskakują!

Okład na ukąszenia owadów to inny domowy sposób, w którym wykorzystać można skórkę od banana. Masaż ugryzionego miejsca skórką od banana łagodzi swędzenie i pozwala uwolnić się od chęci drapania. Podobnie działa skórka z banana przyłożona w miejsce, w którym powstał siniak.

Magiczne właściwości skórki od banana w kosmetykach
Kawałki bananowej skórki warto umieścić w pojemniku z szamponem lub odżywką do włosów. W ten sposób wzbogacimy skład kosmetyków. Jest doskonałym rozwiązaniem dla tych wszystkich kobiet, które mają problem z ciągłą łamliwością włosów i rozdwojonymi końcówkami.


Od czasu do czasu warto też zblendować bananowe skórki z odrobiną wody, a otrzymaną papkę umieścić na włosach na około 30 minut. Następnie, jak zawsze, umyć włosy.

Dlaczego skórka od banana jest taka zdrowa? Zawiera wiele cennych składników odżywczych, witamin i przeciwutleniaczy, które wspomagają odchudzanie, ze względu na dużą zawartość błonnika.

Znaliście te metody?
Źródło: Wprost
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE