Większość z nas nie wie, jak używać gąbki do makijażu. Szkoda, bo to hit!

Jak stosować Beauty blender?
Jak stosować Beauty blender? 123rf.com
Nie do końca wiemy, jak z nich korzystać, jak je czyścić i jak aplikować nimi fluid. Gąbeczki o oryginalnym kształcie i kolorze są hitem, ale tylko wtedy, gdy wiesz, jak ich używać. Jakie błędy popełniamy najczęściej przy nakładaniu podkładu beauty blenderem.


Beauty blender a makijaż
Producenci gąbeczek przekonują, że dzięki nim makijaż utrzymuje się dłużej na twarzy, a jednocześnie jest bardziej naturalny. Pomaga skuteczniej zatuszować niedoskonałości. To prawda, ale trzeba wiedzieć, jak to zrobić.

Gąbeczka jest przystosowana do tego, żeby ją przykładać do skóry. A najlepiej przykładać i rolować. Dzięki temu wypełniamy wszystkie zakamarki skóry – rozszerzone pory, blizny, zmiany po trądziku.

Jak prawidłowo używać gąbki do makijażu?
Zacznijmy od tego, że nie wszyscy wiedzą o tym, że przed każdym użyciem powinno się namoczyć gąbeczkę w letniej wodzie, następnie wycisnąć jej nadmiar i ewentualnie osuszyć ręcznikiem. Gdy będzie zwilżona, zwiększy swoją objętość i dopiero wtedy będzie gotowa do użytku.

Błędem jest nakładanie podkładu na gąbeczkę albo nakładanie podkładu na rękę, a następnie nabieranie podkładu gąbką. Jak zrobić to prawidłowo? Aplikuj odrobinę fluidu na dłoń, a następnie delikatnie zamocz w nim gąbeczkę. Można zrobić na twarzy kreski z małej ilości podkładu i dopiero potem gąbeczką rozprowadzić podkład po całej twarzy. W ten sposób nigdy nie będziecie miały efektu maski, bo jesteście w stanie kontrolować grubość warstw.Beauty blender należy myć regularnie. Zasada jest taka, że im dłużej podkład jest na gąbeczce, tym gorzej będzie się potem zmywał. To niszczy gąbeczki, a co najgorsze, sprzyja rozprowadzaniu bakterii na twarzy. Beauty blender myjemy częściej niż raz na tydzień! Czyścimy go po każdym użyciu.


Istotne jest również suszenie. Beauty blender susz tam, gdzie jest jakikolwiek przepływ powietrza, np.: na suszarce. Nie wrzucaj mokrej gąbeczki do kosmetyczki.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE