Nie wiedziała, że urodzi siedmioro dzieci. Zdjęcie ze szpitala obiegło świat

alramsnet/Instagram_screen
Takie historie nie zdarzają się codziennie. Kobieta urodziła siedmioro dzieci siłami natury. To ewenement na skalę światową. Szokujące jest również to, że zupełnie się tego nie spodziewała. Zdjęcie ze szpitala obiegło cały świat. To naprawdę niecodzienny widok.


Niezauważona ciąża mnoga
25-latka siłami natury urodziła siedmioro dzieci – sześć dziewczynek i jednego chłopca. Zjawiła się na porodówce w szpitalu Al-Batul Teaching we wschodniej prowincji Diyali w Iraku, by przywitać na świecie kolejne potomstwo. Była już mamą trójki dzieci. Nie spodziewała się, że tym razem urodzi kolejne siedmioro.Prawdopodobnie nie miała w trakcie ciąży wykonywanych badań USG, które potwierdziłyby liczbę rozwijających się w jej brzuchu płodów. Gdyby tak było, z pewnością kobieta zostałaby zakwalifikowana do cesarskiego cięcia. Tymczasem poród odbył się naturalnie.

Historyczny poród
Rzeczniczka lokalnego wydziału zdrowia, Firas Al Izzawi, oświadczyła, że młoda mama czuje się bardzo dobrze i szybko dochodzi do siebie po tym niezwykłym porodzie. Dzieci również są zdrowe. Dyrektor ds. informacji zdrowotnych gazety Al-Raya, Fares al-Azzawi, przyznał, że poród 25-latki to „wyjątkowe wydarzenie na skalę Iraku”.

Siedmioraczki w ogóle nie rodzą się zbyt często, a jeśli już, to przychodzą na świat przez cesarskie cięcie. Pierwszy odnotowany przypadek narodzin siedmioraczków pochodzi z 1997 roku. Wówczas szczęśliwymi rodzicami zostali Kenny i Bobbi McCaughey z Des Moines.


Gratulujemy młodej mamie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Znamy ranking dziecięcych imion pierwszej połowy 2019
0 0Tak po cichu odbiera się kobietom kontrolę nad porodem. Położna: "To będzie trauma"