Wiesz, co oznacza ta nowa emotikonka? "Wreszcie feministki mają argument"

Nowa emotikonka wywołała poruszenie. Niektórzy się z niej śmieją, inni czują się obrażeni Emojipedia
Niektórzy uważają, że emotikonka, która oficjalnie oznacza "szczypiącą dłoń" służy dzieleniu się z koleżankami rozczarowaniem z powodu małego penisa mężczyzny, z którym ostatnio poszłyśmy do łóżka. Inni twierdzą, że ma to być sposób "poniżenia" mężczyzny, który chamsko podrywa nas w internecie.


Nowa emotikonka wzbudziła wśród jednoznacznie ją rozumiejących internautów wiele emocji, choć tak naprawdę mogłaby być dodawana do pisanych na szybko przepisów ("szczypta" soli), czy udzielaniu odpowiedzi na pytanie "ile pieniędzy zostało ci do pierwszego".


Nie da się jednak ukryć, że większość kobiet (spośród tych, którzy dzielą się nowym odkryciem w sieci) chce zastąpić nią nie do końca realistycznego bakłażana, który, jak wynika z badań, w konwersacjach facebookowych dotychczas zastępował penisa.

Emojipedia – katalog emotikonek – oprócz "szczypiącej dłoni" zaanonsowała również powstanie 230 nowych obrazków, spośród których pozytywnie wyróżnia się m.in. człowiek na wózku inwalidzkim, niewidomy z białą laską czy ucho zaopatrzone w aparat słuchowy.

Biust ilustrowany sadzonym jajkiem
Nic jednak nie wzbudziło takich kontrowersji jak "szczypiąca dłoń".

– Czytałem gdzieś, że ta ikona może również ilustrować także małe piersi u feminstek lub mały mózg u socjalistów, taka broń obusieczna – napisał jeden z internautów (nie wspominając na przykład co z małymi piersiami zwolenniczek patriarchatu). – Feministki W KOŃCU będą miały jakikolwiek argument w rozmowie – dał wyraz swoim poglądom kolejny.


Sęk w tym, że mężczyźni już dawno opisując niezbyt obfity biust nowej partnerki seksualnej używają emotikonki sadzonego jajka. Czy jest więc o co się oburzać? Osoba, która ma klasę raczej nie będzie takich emotikonek używać w sposób inny niż żartobliwy.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Który to miesiąc ciąży? Przelicznik tygodni ciąży na miesiące
0 0USG połówkowe jest najważniejszym badaniem w ciąży. Zobacz, czego możesz się dowiedzieć

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE