Tortura czy cudowna metoda na katar? Nagranie z lekarzem obiegło świat

Kontrowersyjna metoda oczyszczania dziecku gardła.
Kontrowersyjna metoda oczyszczania dziecku gardła. Facebook/saygun.celebi
To nagranie wstrząśnie każdego. Nagranie pokazuje metodę oczyszczania oskrzeli u dziecka przez francuskiego lekarza. Wszystko dzieje się w obecności rodzica.


Co robi ten lekarz?
Gdy dziecko choruje, zbiera się charakterystyczny śluz, czyli wydzielina z dróg oddechowych. Przy niektórych chorobach może zawierać krew, ropę, drobnoustroje chorobotwórcze. Ogólnie – kaszel połączony z wydzieliną alarmuje o poważnym stanie chorobowym. Jak wyleczyć zalegającą wydzieliną u dzieci?

Miliony wyświetleń, setki tysięcy udostępnień i komentarze. Kontrowersyjna czynność wywoła oburzenie w sieci. Na filmie widzimy mamę i małe dziecko. Słyszymy też przerażający płacz. Co się dzieje? Lekarz aplikuje do nosa płyn, następnie silnie przyciska i przytrzymuje głowę, nagle wypływa wydzielina. Wygląda to, jak tortury, a to jeszcze nie koniec. Zabieg trwa. Lekarz silnymi, gwałtownymi ruchami przyciska klatkę piersiową dziecka. Aż reszcie dziecko zostaje przerzucone na brzuszek. Wymęczone – oddane mamie.

Czy ta metoda jest bezpieczna?
Post jest komentowany przez internautów z całego świata. – Jeśli nasi lekarze zrobiliby to samo, ojciec dziecka zabiłby lekarza. Są rodzice, którzy atakują pielęgniarkę, podczas pobierania krwi dziecka – pisze jeden z internautów. Nie wszyscy jednak podzielali tę opinię. Wśród komentujących są tacy, którzy piszą, że działa to w przypadku dzieci i dorosłych.


– Jeśli płuca dziecka są zbyt pełne, specjalista w ten sposób pomaga. Wiem, że mój siostrzeniec też tak miał leczone zapalenie płuc. Teraz czuję się dobrze, a proces dochodzenia do siebie jest zdecydowanie krótszy – pisze mężczyzna pod filmem.

Co na filmie wlewa do nosa dziecka lekarz? Najprawdopodobniej używa słonej wody do usuwania zatkanych nosów. To akurat nie jest niczym nowym. Określane w świecie medycznym jako "płukanie roztworem soli lub nawadnianie". Pomagają odetkać kanały nosowe przez wymywanie grubego śluzu i umożliwiają zatokom zachować czystość.

Pojawiają się głosy rodziców o tym, czy ta metoda jest bezpieczna, szczególnie w przypadku małych dzieci. – To trauma dla dziecka. Bałam się, że chłopca zabije – obawiają się niektórzy internauci.

Ostrzeżenia i zszokowanie przeplatają się z głosami śmiechu i zachwytu. Zdecydowalibyście się na oczyszczenie dziecku nosa tą metodą?
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Który to miesiąc ciąży? Przelicznik tygodni ciąży na miesiące
0 0USG połówkowe jest najważniejszym badaniem w ciąży. Zobacz, czego możesz się dowiedzieć

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE