"Ty rodzisz, ja przewijam". Ta seria ubrań może okazać się ważniejsza niż suknia ślubna

Takie skarpetki można kupić już za 29 zł
Takie skarpetki można kupić już za 29 zł Granatovo.com
Fundacja Rodzić po Ludzku przyczyniła się do lepszych standardów opieki nad rodzącymi. Teraz we współpracy z marką Granatovo wypuściła serię ubrań dla cieżarnych i ich partnerów. Nie sposób się nie zachwycić.


1 stycznia 2019 r. wszedł w życie Standard Organizacyjny Opieki Okołoporodowej.

– Niestety nie wszystkie zapisy, o które postulowałyśmy, znalazły się w nowym Standardzie. Ale realne wdrożenie tego, co obowiązuje od 1 stycznia, czyli przestrzeganie prawa, wsparcie kobiet, dostęp do różnych niefarmakologicznych i farmakologicznych metod łagodzenia bólu, pomoże w zmniejszeniu liczby interwencji medycznych. Na tym nam zależy – napisali przedstawiciele Fundacji Rodzić po Ludzku na swoim Facebooku.

Rodzisz? Masz swoje prawa
I pokazali, że po wejściu w życie Standardu, wcale nie osiedli na laurach. Teraz zamierzają dokument wypromować – tak, żeby każda rodząca znała swoje prawa (np. to, że personel medyczny będzie musiał omówić z rodzącą plan porodu, a kobiety mają prawo do jedzenia i picia w czasie porodu za zgodą osoby sprawującej nad nią opiekę).

Od 7 stycznia w sklepie Granatovo można za 29 zł kupić skarpetki "dasz radę" (widok przyszłego ojca w takich skarpetkach niewątpliwie zostanie z kobietą do końca życia, ale nosić je może również przyszła mama – nie mają ściągaczy) czy koszulki "wspieram Cię. znam Standard" i "Ty rodzisz, ja przewijam" (obie po 89 zł). Nie zapomniano również o kobietach, które kupić mogą sukienki do rodzenia. Wybór tych ubrań nie jest tylko markowym i jałowym ometkowaniem się w prokobiecy sposób – w styczniu Granatovo przekaże na działania Fundacji Rodzić po Ludzku 10 zł z każdej sprzedanej sukienki porodowej i 25 zł z każdego sprzedanego kompletu do porodu. Wspierajmy więc!
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Syndrom końca wakacji daje wam w kość? Oto 5 taktyk na przetrwanie
0 0USG połówkowe jest najważniejszym badaniem w ciąży. Zobacz, czego możesz się dowiedzieć