5 niezawodnych trików, które sprawią, że osiągniesz cel, ale nie zniechęcisz do siebie innych

Jak wywrzeć wpływ na ludzi?
Jak wywrzeć wpływ na ludzi? 123rf.com
Co zrobić, aby osiągnąć cel w negocjacjach, wywrzeć wpływ na innych, pokazać swoją skuteczność i niezawodność? Umiejętności te są bardzo przydatne w pracy, związkach, rodzinie. Z pomocą przychodzą nam triki psychologiczne, po które sięgają najlepsi mówcy, biznesmeni, ludzie sukcesu. Oto jak słowa, gesty, zachowania pomagają osiągnąć cel.


1. Nigdy nie zaczynajcie swojej prośby od słów: "Czy możesz", np.: Czy możesz zadzwonić w podane miejsce? Rozmówca od razu założy, że pytanie jest czysto teoretyczne. I choć brzmi kulturalnie, zakłada porażkę. Prosząc o jakąś prośbę powiedź :"Zadzwoń w podane miejsce, proszę".

2. Jeśli chcecie, aby ktoś podczas rozmowy z wami, poczuł się niekomfortowo, spróbujcie patrzeć na środek jego czoła. Wtedy osoba czuje się, jakby była lustrowana.

3. Jeśli osoba, z którą rozmawiacie próbuje unikać odpowiedzi na pytanie, przerwijcie na chwilę konwersację, cały czas patrząc mu w oczy. Poczuje się niezręcznie, a co za tym idzie będzie kontynuować wypowiedź. Istnieje spora szansa, że poda kilka szczegółów, które was interesują. Może zacząć mówić też prawdę, jeśli wcześniej kłamała.

4. Zaczęliście nową pracę lub szkołę? Poproście, aby ktoś z biura lub klasy wam coś wyjaśnił. I nie ma tu znaczenia, czy znacie odpowiedź na to, czy nie. Osoba, która udzieli odpowiedzi, poczuje się potrzebna i kompetentna. Będzie dzięki temu przychylnie do was nastawiona.


5. Kiedy zadajecie pytanie, na które oczekujecie pozytywnej odpowiedzi, spróbujcie nieznacznie przytakiwać głową w tym czasie.


Źródło: Jasna Strona
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Który to miesiąc ciąży? Przelicznik tygodni ciąży na miesiące
0 0USG połówkowe jest najważniejszym badaniem w ciąży. Zobacz, czego możesz się dowiedzieć

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE