Zasypiasz z myślą, że coś w twoim życiu nie gra? 5 kroków do szczęśliwego życia

Skąd czerpać energię życiową?
Skąd czerpać energię życiową? 123rf.com
5 życiowych lekcji Dalejlamy, o których warto pamiętać niezależnie od czasu i miejsca, w którym się znajdujesz. Są SZANSĄ dla ciebie.


Jak dbać o siebie?
Co sprawia, że kogoś interesujesz? O czym mówisz, gdy ludzie zamieniają się w słuch? Co chcesz przekazać najbliższym? Co buduje w tobie energię? Szczęście chce poczuć każdy dłużej niż przez ulotną chwilę? Dalajlama nie daje żadnych gwarancji, bo życie należy potraktować jak podróż, dziką przygodę, a w niej nie ma żadnych pewników, jest za to wolność. I to ona niesie niezapomniane przeżycia.

Z ludzkim życiem jest tak, że nie istnieje jedna sprawdzona zasada na poradzenie sobie z nim. Jednak jeśli zastosujemy którąkolwiek z zaproponowanych zasad Dalajlamy, może wywołać rewolucję w naszym życiu. Czego dotyczą? Uważność na siebie i rozwój własny to podstawa tego, co głosi. Szczęście jest przecież rezultatem naszego osobistego wysiłku. W drodze po sens życia warto przypomnieć sobie tych 5 cytatów.

1. "Bądź otwarta (-y) na zmiany, jednak nie zgub własnych wartości"
Otwarty, ale nieszalony. Chodzi przede wszystkim o dawanie sobie szans na przeżycia z zachowaniem własnych granic, wyznaczanych przez wartości życiowe.

2. "Pamiętaj – czasami nieosiągnięcie celu również równa się sukces"
Wybacz sobie, że coś tobie nie wyszło w przeszłości. Nie na wszystko mamy wpływ, co więcej może okazać się, że tak właśnie miało być. Może przynieść to więcej korzyści, niż sądziłeś wcześniej.


3. "Atmosfera miłości w twoim domu zapewnia harmonię Twojemu życiu"
Dom to najcenniejsze co masz. Są w nim ludzie, których kochasz i wspomnienia. To miejsce, do którego możesz zapraszać wszystkich, których cenisz. Atmosfera, choć nienamacalna jest wyczuwalna od samego progu drzwi.

4. "Wielka miłość i wielkie sukcesy wiążą się z ryzykiem"
Wchodzenie w relacje to ryzyko, ale według wielu warto je podjąć. Pozostawanie w strefie komfortu jest jak bierne patrzenie na tonącego człowieka. Walka o miłość, o życie w zgodzie z sobą to bohaterstwo.

5. "Wybaczaj. Odpuszczaj w sytuacjach, które sprawiają ci ból"
Dalajlama zachęca do przebaczania, bo to niesamowicie oczyszcza i daje szansę na nowe życie. Aby żyć tym, co jest teraz, należy pozbyć się tego, co związane z przeszłością, zwłaszcza smutną i złą.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Syndrom końca wakacji daje wam w kość? Oto 5 taktyk na przetrwanie
0 0USG połówkowe jest najważniejszym badaniem w ciąży. Zobacz, czego możesz się dowiedzieć