Słowa tego ojca powinien przeczytać każdy. "Nie muszę zawsze być tytanem ogarniania rzeczywistości"

Opieka nad dzieckiem tuż po porodzie.
Opieka nad dzieckiem tuż po porodzie. 123rf.com
Zostałem tatą i co teraz? "Muszę być silny, niezastąpiony i czujny, zawsze". Myśli tak każdy odpowiedzialny mężczyzna. Nie dopuszcza do siebie, że może mieć gorszy dzień, może czuć zmęczenie, frustrację, lęk przed nową sytuację. Głęboko skrywa swoje obawy. Jakub Pruś, tata i bloger podzielił się ważną refleksją o byciu tatą od pierwszego dnia. Wpis polecam przeczytać każdemu mężczyźnie.


Jak to przejść?
Jakub Pruś, tata i bloger postanowił podzielić się tym, co przeżywał w pierwszych dniach po tym, jak został ojcem. Opisał scenę, gdy starał się stanąć na wysokości zadania 24 godziny na dobę. Jeździł po mieście, po urzędach, sklepach, aptekach, sprzątał, gotował. I wcale nie twierdził, że robi coś wielkiego. Uważał, że robił po prostu to, co należało do jego rodzicielskich obowiązków.


Zabiegany, dopiero wieczorem poczuł, jak bardzo jest wypompowany, przeziębiony i sfrustrowany. Wtedy z pomocą przyszła mu żona, która "wepchnęła go" do łóżka i kazała odpocząć.

Naszła go ważna refleksja o tym, jak trudno jest mu okazywać przed żoną swoje słabości i ograniczenia. Wyobrażam sobie jaki ciężar emocji nosił w sobie. – Wolałbym raczej być wszechogarniającym, doskonałym mężem i ojcem, który nie ma "miękkiego brzuszka" – napisał.

Cieszę się, że Jakub Pruś podjął ważny temat, który często jest gdzieś spychany na dalszy plan. Może dlatego, że mężczyźni na ogół o emocjach mówić nie chcą. Z perspektywy kobiety, czytającej wpis czuję, że jest w tych słowach ogromna odwaga, uczciwość, no i męskość. Wiem, że męski świat podpowiadał, że emocje to coś złego i należy się od nich odciąć. Dziadkowie i ojcowie wmawiali przez całe życie, że musicie być twardzi i silni. To wszystko było kłamstwem. Uwolnienie się od obrazu pozbawionego dostępu do uczuć musi być ogromną ulgą.


Z pamiętnika młodego taty
"Słowo na początek to zmęczenie. Zaczęło się od tego, że Basia dała nam popalić w nocy. Mówię "nam", ale założę się, że D. spała dużo krócej niż ja, który to właśnie narzekam na swoje zmęczenie. Potem zaczął się kolejny dzień i jego sprawy, które trzeba ogarnąć.
Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Który to miesiąc ciąży? Przelicznik tygodni ciąży na miesiące
0 0USG połówkowe jest najważniejszym badaniem w ciąży. Zobacz, czego możesz się dowiedzieć

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE