Silne psychicznie dzieci mają rodziców, którzy robią te 5 rzeczy

Czego najbardziej potrzebują dzieci od rodziców?
Czego najbardziej potrzebują dzieci od rodziców? 123rf.com
Jacy są rodzice, którzy wychowują silne psychicznie dziecko? Co takiego robią? Jak zwracają się do dziecka i co myślą? Silna wola, determinacja, świadomość swoich zalet i wad to wszystko sprawia, że młody człowiek w dorosłości czuje się silny. Lubi siebie i akceptuje, po prostu. Jak wychować dziecko silne psychicznie?


1. Nie boją się emocjonalnego wzrostu
Intensywne zmagania z dzieckiem wyczerpuje. Dzieci mają taką nietypową zdolność do wyciągnięcia wszystkich emocji i zachowań, również tych nieprzyjemnych. To zmusza do bliższego przyjrzenia się sobie. Fakt, że dziecko niejednokrotnie zmusiło do skonfrontowania się z własną, kontrolującą naturą, może być uważany w rodzicielstwie za błogosławieństwo.
Nie zawsze chcesz się do tego przyznać, ale wiesz, że twoje umotywowane dziecko uczyniło cię lepszym rodzicem.

2. Szukają porozumienia i dają akceptację
Ponieważ jesteś tak świadomym rodzicem, który ma dobre intencje, oczywiście masz zgodne, łatwe dziecko, które pozwoli ci prowadzić przez życie. Nasze dzieci mogą się do tego zastosować, wymagają jedynie nowych sposobów myślenia i dopasowania do własnego kreatywnego procesu myślowego naszego dziecka.

Rodzic, który lubi siebie automatycznie przekazuje myślenie o sobie pozytywnie również dziecku. To nie zawsze przychodzi łatwo lub naturalne, ale jeśli dołożyłeś ogromnego wysiłku, aby znaleźć najlepszą wersję siebie, docierasz też do dziecka.

3. Ignorują tych, którzy mówili ci, że "dobre klapsy i dyscyplina poprawią je"
Na szczęście od razu zrozumiałeś, że jesteś ekspertem od własnego dziecka. Odrzucenie takich komentarzy to dowód, że wychowujesz dziecka o silnej woli.

Dobrzy rodzice uważnie słuchają swoich dzieci, pytają i szukają odpowiedzi. Oczywiście, nawet po przeczytaniu stosów książek i próbowaniu różnych podejść.

4. Pracowałeś bardzo ciężko, aby wychować twoje dziecko
Największe dary w życiu wiele razy przychodzą przez walkę i przeciwności, podobnie jest z wychowaniem. To czasami droga przez mękę. Są przecież też trudne chwile. Rodzic, który uważa dziecko jako jeden z tych darów, przekazuje mu już siłę.


5. Wierzysz w to, że twoje dziecko będzie robiło na tym świecie naprawdę cenne rzeczy
Jeśli wierzymy, że nasze dzieci mają wolę, determinację i hartu ducha, aby robić niesamowite rzeczy na świecie, duże prawdopodobieństwo, że będą to robić. Nie przyjdzie to oczywiście bez ich wysiłku, ale samo rodzicielskie wsparcie to już bardzo dużo w drodze do spełnienia.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE