Lewandowska zaskakuje wywiadem. "To był moment graniczny"

Anna Lewandowska w rozmowie o dzieciach z zespołem Downa.
Anna Lewandowska w rozmowie o dzieciach z zespołem Downa. annalewandowskahpba/Instagram
Najnowszy wywiad na blogu baby by Ann mocno porusza. Anna Lewandowska do wywiadu na blogu zaprosiła niezwykłą kobietę, żonę i mamę dwójki dzieci Karolinę Królik. O jej rodzinie zrobiło się głośno, gdy urodziła córeczkę z zespołem Downa. Jej mąż jest znanym muzykiem Bartkiem Królikiem zespołu Łąki Łan.


Sztuka Walki Anny Lewandowskiej
Przyznam – wcześniej nie spodziewałam się takiego formatu treści na blogu baby by Ann. Myślałam, że będzie na nim promocja zdrowego stylu życia, mody, wnętrz, kolorowego, i idealnego świata. Moje przypuszczenia były błędne. Jest inaczej, lepiej. W zakładce "Sztuki Walki" prezentowane są różne mamy, historie, doświadczenia, modele rodziny i trudności, z jakimi się mierzą. Pierwsza rozmowa z mamą 1,5 rocznej Jagody, która urodziła się z zespołem Downa i 4-letniej Kaliny to najlepsze otwarcie cyklu rozmów, jakie mogło być.

Rozmowa Anny Lewandowskiej z Karoliną Królik – padły ważne słowa
Rozmawiały o wierze, chorobie dziecka i męża, pracy, miłości, macierzyństwie, przeszłości i przyszłości, to sprawiło, że wywiad jest autentyczny i ciekawy. Porusza temat, który odgórnie zespolony jest z lękiem – chorobach genetycznych dzieci.

– Nie mieliście żadnych wątpliwości? – spytała w wywiadzie Anna Lewandowska.
– Nie miałam żadnych, dla mnie dziecko w moim brzuchu, jest już moim dzieckiem. Wiedziałam, że chcę urodzić. Bałam się tylko, nie wiedziałam, jak sobie poradzę. Ale…wiele rodziców o chorobach swoich dzieci dowiaduje się dopiero po porodzie, ja wiedziałam wcześniej – odpowiedziała mama JagódkiJagodoterapia
Rozmawiały o macierzyństwie, o decyzjach o trudnych momentach, gdy życie zaskoczyło. Karolina Królik wie na pewno, że macierzyństwo to świadoma decyzja. – Obie córki są planowane i chciane, są wynikiem miłości. Macierzyństwo w pierwszym przypadku było dla mnie skokiem na głęboką wodę – wyznała w wywiadzie.

Karolina wyznała też, jak przeżył chorobę córki jej mąż. – Myślę więc, że jemu wtedy nadzieja umarła, miecz i tarcza wypadły z rąk, musiał przyjąć to po raz drugi. Ja miałam spokój przez całą ciążę

– Planujecie jeszcze dzieci, nie wystraszyliście się? – spytała Anna Lewandowska na koniec. – Mąż mnie namawia. Ale chwilkę przerwy chcemy sobie zrobić i podejdziemy jeszcze raz do tematu – odpowiedziała mama 1,5 rocznej Jagody. – W takim razie ja też Cię namawiam, bo jesteś cudowną mamą – zakończyła wzruszająco sportsmenka.

Inspirująca mama
Karolina Królik jest przykładem kobiety, która kocha i cieszy się życiem, pomimo wszystko. Czytając, czułam się, jak w bezpiecznym domu. Są słowa, które po tym wywiadzie padły, zapragnęłam zapisać i zapamiętać na zawsze: "Miłość i wiedza zabijają lęk". Myśli Karoliny Królik i postawa naprawdę inspirują. Polecam cały wywiad dostępny jest tutaj: blog.babybyann.com
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

Narodowe smażenie dzieci

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE