Nakarmiła piersią obce dziecko. Policjantkę okrzyknięto bohaterką

Celeste Ayala utuliła i nakarmiła dziecko
Celeste Ayala utuliła i nakarmiła dziecko Fot. Facebook/Marcos Heredia
Zdjęcie młodej policjantki z Buenos Aires obiegło internet, a ją samą okrzyknięto bohaterką. Wszystko dzięki temu, że w czasie swojego dyżuru w szpitalu nakarmiła piersią porzucone, niedożywione niemowlę. – Nie dbałaś o brud i zapach – napisał pod zdjęciem kobiety jej kolega z pracy, który zamieścił fotografię w sieci.


Celeste Ayala, wraz z kolegą Marcosem, pełniła służbę w szpitalu dziecięcym im. św. Marii Ludwiki w mieście La Plata (w prowincji Buenos Aires). W tym czasie do szpitala trafiło niedożywione i zaniedbane niemowlę, które sąd rodzinny odebrał biologicznej matce.

Dziecko płakało, a lekarze byli zbyt zajęci, by natychmiast się nim zająć. Wtedy Celeste poprosiła, żeby pozwolono jej wziąć chłopca na ręce.

– Zauważyłam, że jest głodny, bo wkładał rączki do ust, więc zapytałam, czy mogę go potrzymać i nakarmić – przyznała policjantka w rozmowie z lokalnymi mediami.

Szpitalny personel nie miał nic przeciwko, więc Celeste wzięła niemowlę na ręce i nakarmiła piersią. Zdjęcie karmiącej kobiety trafiło na Facebooka, a potem do mediów lokalnych i zagranicznych.
"Zbyt zajęci", by pomóc
To Marcos, przyjaciel policjantki, opisał całe zdarzenie na Facebooku. Przyznał, że lekarze i pielęgniarki w szpitalu stwierdzili, że dziecko jest "brudne" i "brzydko pachnie", dlatego byli zdziwieni, że Celeste zdecydowała się je nakarmić.

– Chcę pokazać światu twój dzisiejszy wielki gest miłości wobec tego małego dziecka, którego zupełnie nie znałaś, ale nie zawahałaś się ani chwili i zachowałaś, jakbyś była jego matką. Nie dbałaś o brud i zapach. Takich rzeczy nie widzi się każdego dnia – napisał Marcos.


Sama Celeste przyznała, że to było dla niej wyjątkowe przeżycie. – To był bardzo smutny moment. Kiedy go zobaczyłam, to złamało moją duszę. Społeczeństwo powinno byc bardziej wrażliwe na tragedie dotykające dzieci. Takie rzeczy nie powinny się dziać – podkreśliła.

Po tym, jak zdjęcie trafiło do sieci, pod adresem policjantki posypały się pochwały i gratulacje. W nagrodę za ten gest Celeste została też awansowana do stopnia sierżanta.

A co wy sądzicie o postawie młodej policjantki?
Źródło: Daily Mail
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...