Śni ci się poród? Nawet nie wiesz, jak pozytywne znaczenie mają sny o porodzie

Znaczenie snu o porodzie.
Znaczenie snu o porodzie. Prawo autorskie: lightpoet / 123RF Zdjęcie Seryjne
Sennik wyjaśni ci znaczenie snu o porodzie. Interpretacja snu o porodzie jest różna w zażywności od tego, czy jesteś w ciąży, czy nie. Poród we śnie oznacza, że czeka cię zmiana.


Marzenia senne pojawiają się w fazie snu głębokiego REM. To najbardziej regenerująca faza snu, która zwykle rozpoczyna się ok. 90 minut po zaśnięciu i trwa wtedy ok. 10 minut. Każdy kolejny cykl REM trwa dłużej (nawet do 1 godziny). Większość ludzi doświadcza od trzech do pięciu faz REM każdej nocy. Jeśli obudzimy się w trakcie jej trwania lub chwilę po niej, prawdopodobnie zapamiętamy, co śniło nam się danej nocy. Wszyscy ludzie mają sny, niezależnie od tego, czy je pamiętają.

Sennik – poród
Seny o porodzie kobiet w 3. trymestrze ciąży nie są niczym zaskakującym. Zbliżający się poród budzi tak wiele emocji. Sny są odzwierciedleniem lęków i emocji związanych ze zbliżającym się rozwiązaniem. Choć już sam sen o porodzie można uznać za mało przyjemny, przyszłe mamy potrafią mieć prawdziwe koszmary senne, w których to np. rodzą zwierzęta czy przedmioty. Nie należy przyjmować ich jako zły omen.

Sny o porodzie i ciąży równie często, co u ciężarnych pojawiają się u kobiet starających się o dziecko. Ciąża jest wtedy często dominującym tematem myśli, silne pragnienie dziecka może mieć odzwierciedlenie w marzeniach sennych, wtedy to pojawiają się sny o porodzie.


Znaczenie snu o porodzie
– rodzić dziecko – zbliża się zmiana, nowy etap w życiu, ważne wydarzenie
widzieć poród we śnie – nowa energia życiowa, pojawi się wyzwanie, często związane z karierą zawodową. Jeśli widzisz czyjś poród, wkrótce możesz spodziewać się przypływu gotówki
– urodzić chłopca we śnie – wydarzy się coś ważnego, dzięki czemu poczujesz się spełniona
– urodzić dziewczynkę we śnie – czekają cię wydarzenia, które przywołają miłe wspomnienia
– sen o porodzi, gdy nie jesteś w ciąży – symbol zbliżającej się wewnętrznej transformacji, przewartościowania życia

Sny o porodzie w większości senników interpretowane są jako zapowiedź ważnej zmiany, czegoś nowego, ważne, z czym będą wiązać się zmiany. Mogą one dotyczyć zarówno życia prywatnego, jak i zawodowego osoby śniącej o porodzie. Już nawet sam Jung interpretował znaczenie snu o porodzie, jako symbol odkrywania nowych aspektów swojej osobowości.

Niezależnie, czy sny porodzie pojawiają się u osób starających się o dziecko, oczekujących narodzin czy osób niemających dzieci, zawsze symbolizują zbliżającą się zmianę.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Wyprawka dla noworodka - co kupić dla dziecka? Pełna lista
0 0"Dobry poród to więcej niż zdrowe dziecko". O tych zaleceniach niewiele kobiet ma pojęcie