O tym boimy się mówić. 10 ilustracji ujawniających, jakim społeczeństwem jesteśmy

Idealne podsumowanie naszego społeczeństwa.
Idealne podsumowanie naszego społeczeństwa. Facebook/Other Perspectives
Skomplikowane relacje męsko-damskie, ból ojca, który właśnie stracił dziecko, matka trzymająca na rękach dziecko i paląca papierosa. To ilustracje, które ujawniają prawdę o współczesnym społeczeństwie. Która ciebie porusza najbardziej?

Facebookowy profil "Other Perspectives" idealnie oddaje, co stało się z naszym społeczeństwem. Obserwują go ponad 3 miliony osób. Komentują i są zachwyceni. Na ulicach czy w relacjach międzyludzkich dostrzegają to samo, co zostało pokazane na ilustracjach. Co dokładnie?


Wpływ technologii na relacje.
Internauci chętnie komentują ilustracje. Najwidoczniej są poruszeni tym, że wreszcie ktoś pokazał to, co oni widzą od dawna. – Potrzebują żywności lub schronienia, a nie polubień i komentarzy – komentuje poniższą ilustrację Mel.
Komentarze są równie trafne jak ilustracje. – Ludzie są zajęci polubieniem zdjęć biednej osoby na Facebooku, ale ignorują prawdziwych biednych ludzi na ulicach – dzieli się trafnym spostrzeżeniem Asya. Oto paradoks naszych czasów, jest ich więcej.

Choć każde dziecko jest wyjątkowe, w takich warunkach ich kreatywność po prostu umiera.
Zastanawiasz się czasem, kim właściwie jesteś?
Czasem bólu nie da się opisać.
Ten ojciec właśnie stracił dziecko... Jego życie wygląda jak po trzęsieniu ziemi lub wybuchu bomby. Jego cierpienie jest oczywiste.


Ile kosztuje nas wspinanie się po szczeblach kariery?
Zbite talerze pokazują, jak ciężkiej pracy wymaga sukces. Interpretować można to na kilka sposobów. Jako drogę do sukcesu lub ukrywane za maską emocje.
Męskie ciało chce różnych rzecz... Głowa podąża za związkiem, podczas gdy inna część ciała chce po prostu seksu.

Otyłość u dzieci, brak umiejętności społecznych, wycofanie się z gier zespołowych na rzecz wirtualnego świata. Z tym mierzą się współcześni rodzice.
– Żyjemy w fałszywej erze, która bardziej dba o życie zwierząt niż ludzi – pisze internauta w komentarzu.
Krótko o kapitalizmie.
Ilustracje są naprawdę mocne, mają też cenny przekaz. My jesteśmy nimi zachwyceni, a wy?

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE