Po trudnym porodzie nie mogła nakarmić córki. Wtedy do akcji wkroczył tata

Mężczyzna nakarmił dziecko piersią
Mężczyzna nakarmił dziecko piersią Fot. Instagram
Mężczyźni coraz bardziej angażują się w życie rodziny. To, co jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu było nie do pomyślenia – m.in. towarzyszenie partnerce przy porodzie – teraz jest na porządku dziennym. Ten wspaniały tata poszedł o krok dalej i... nakarmił dziecko piersią.


Nie, to nie pomyłka. Maxamillian Neubauer zamieścił na Instagramie zdjęcie, na którym karmi nowo narodzoną córeczkę piersią. Fotografię karmiącego mężczyzny udostępniła na swoim profilu doula Flor Cruz.

– Nie bój się wkroczyć, kiedy jesteś potrzebny. Nie ma nic bardziej kochanego, niż robienie wszystkiego, co możesz. Mężczyzno, jesteś zdolny do czynów większych, niż ci się wydaje – napisała zachwycona. Chciała w ten sposób podkreślić piękno gestu Maxamilliana.
Aprli, żona mężczyzny, przeszła trudny i bardzo skomplikowany poród, który zakończył się cesarskim cięciem. – Mam najbardziej niesamowitego męża! Niestety miałam dwa napady (padaczkowe – przyp. red.) i musiałam poddać się awaryjnemu cięciu cesarskiemu. Więc kiedy Rosalie przyszła na świat, zupełnie nie byłam gotowa na kontakt skóra do skóry, jak to wcześniej planowałam. Ale wtedy wkroczył Tatuś! Był absolutnie niesamowity. Ponieważ nie mogłem od razu karmić piersią z powodu napadów i cięcia, "papi" otrzymał możliwość samodzielnego karmienia piersią – napisała April pod zdjęciem męża z córeczką przy piersi.

Pielęgniarki założyły mężczyźnie specjalną przyssawkę, przypominającą osłonki na sutki, które wspomagają karmienie. Do przyssawki podłączony był wężyk prowadzący do strzykawki wypełnionej mlekiem.
– Ta super zaradna pielęgniarka przedstawiła epicko-zabójczy pomysł. Jako pierwszy mogłem nakarmić piersią nasze dziecko! Zrobiłem to dla mam – skomentował sam przeszczęśliwy tata.

Nie każdy mężczyzna zdecydowałby się na taki krok. Ale dzięki temu tacie, mała Rosalie ma zapewniony najlepszy możliwy start. Karmienie piersią i kontakt skóra do skóry to jedne z najważniejszych elementów, których potrzebuje każdy noworodek.

A co wy myślicie o geście tego taty?
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Znamy ranking dziecięcych imion pierwszej połowy 2019
0 0Tak po cichu odbiera się kobietom kontrolę nad porodem. Położna: "To będzie trauma"