Proste triki na usunięcie żółtych plam z białej bluzki. Domowe sposoby lepsze od wybielacza

Jak usunąć żółte plamy z białej bluzki? Domowe sposoby.
Jak usunąć żółte plamy z białej bluzki? Domowe sposoby. Archiwum własne
Często na białych ubraniach pod pachami pojawiają się żółte plamy od potu lub antyperspirantu. Żółte plamy pod pachami na naszej bluzce mogą być bardzo wstydliwe. Sprawdź zatem, co zrobić, aby zapobiec wpadce. Podpowiadamy, jak usunąć żółte plamy pod pachami na białej bluzce. Są inne sposoby na ich usuwanie niż wybielacz.

Skąd te plamy?
Plamy z potu powstają wtedy, gdy składniki stosowanego przez daną osobę antyperspirantu mieszają się z solami fizjologicznymi wchodzącymi w skład potu.

Żółte plamy na białej bluzce - jak usunąć?
Jeśli nie chcesz używać wybielacza możesz nałożyć na plamę zwykłą pastę do zębów - pozostaw na 20-30 minut, a następnie wypierz ubranie.

Plama z potu - sposób z cytryną
Jeszcze innym sposobem na usunięcie plam z potu jest sok z cytryny. Skórka cytryny zawiera elementy, bardzo dobrze wybielające tkaninę i pokonujące zabrudzenia. Należy pokroić cytryny na plasterki i włożyć je do miski, następnie zalać wodą. Kolejny krok to dodania łyżeczki wody utlenionej (10 ml) i zanurzenie w tym roztworze ubrania do wybielenia. Pozostaw na 45-60 minut, a następnie przepłucz w czystej wodzie. Wypierz jak zwykle.

Plamy z białej bluzki usuwać można również octem
Trzeci również niezawodny sposób polega na użyciu białego octu. Rozcieńczamy pół szklanki białego octu (125 ml) w jednym litrze wody, zmaczamy ubrania na 40 minut w tym płynie. Następnie płuczemy tak jak zwykle. W razie konieczności można powtórzyć procedurę.

Znacie inne domowe sposoby?
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE