Wielu rodziców popełnia ten błąd. Ten eksperyment potwierdza, że zagrożenie jest realne

Zrzut z ekranu/facebook.com/Babybanden
To stara metoda i na pewno każdy z nas nie raz widział wózek zakryty pieluszką czy kocykiem. Żeby ochronić dziecko przed słońcem, stworzyć cień lub odciąć od nadmiaru bodźców. O tym, że nie jest to dobry pomysł, pisałyśmy już kilkukrotnie, teraz powstało nagranie, które udowadnia szkodliwość tego pomysłu.

Badania przeprowadzone w Szwecji dowiodły, że nakładanie jakiegokolwiek materiału na zadaszenie wózka — nawet jeśli jest to najcieńsza chusta — powoduje, że tam, gdzie siedzi maluszek, wytwarza się temperatura jak w piecu. Przez zwisający po bokach materiał, ograniczony jest odpowiedni przepływ powietrza, co zagraża zdrowiu malucha. Zaduch i gorąc panujący w takiej sytuacji w wózku, może prowadzić do wystąpienia udaru cieplnego u dziecka, a nawet skutkować nagłą śmiercią łóżeczkową.

Ci, którzy uważają, że to przesadzanie i przecież mamy od zawsze w ten sposób chroniły dzieci przed słońcem, powinni obejrzeć krótki film. To eksperyment, który jednoznacznie pokazuje zagrożenie i sprawi, że już nigdy nie zakryjecie wózka.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE