Nie mogła dobudzić 3-latki z drzemki. Uważajcie na udar bez słońca

Dziecko może stać się ofiarą udaru bez wychodzenia na słońce.
Dziecko może stać się ofiarą udaru bez wychodzenia na słońce. fot. facebook.com/lovewhatreallymatters
Jest środek lata, za oknem upał. Trzyletnia dziewczynka spokojnie drzemie w swoim pokoju. Jej mama postanawia obudzić córkę. Jednak dziecko nie reaguje... Ta straszna historia może się zdarzyć się każdemu.


"To, co stało się w tamto popołudnie, było najstraszniejszą chwilą w moim życiu", pisze kanadyjka, Jennifer Abma, matka 3-letniej Anastasii. Kobieta przez 20 minut nie mogła dobudzić swojego dziecka z drzemki. Powód? Zbyt wysoka temperatura w pokoju. "Była przesiąknięta potem, jej twarz była czerwona", relacjonuje Jennifer.
Gdy wezwała karetkę, okazało się, że przyjechali nie tylko lekarze, ale i śledczy. Nikt nie wiedział, co się stało i czego można się spodziewać. W pokoju był duszno i przeraźliwie gorąco. Okazuje się, że latem nie wystarczy chronić głowy przed słońcem – dziecko przeszło udar.

Ratownicy zmierzyli dziewczynce poziom cukru – wynik był znacznie niższy niż powinien. Dopiero po podaniu odpowiedniej dawki sacharozy, Anastasia ocknęła się na dobre i zaczęła płakać.

Udar słoneczny w czterech ścianach to mimo wszystko rzadkość. Znacznie większe zagrożenie stanowi przebywanie w nagrzanym samochodzie. "Nie chcę sobie wyobrażać, co by było, gdybym nie zauważyła od razu, że coś jest nie tak", pisze Jennifer. I dodaje, że upublicznia to, co się wydarzyło ku przestrodze rodziców.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Który to miesiąc ciąży? Przelicznik tygodni ciąży na miesiące
0 0USG połówkowe jest najważniejszym badaniem w ciąży. Zobacz, czego możesz się dowiedzieć

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE