Takich prezentów na komunii nikt się nie spodziewał. 9-latka przeciwko festiwalowi próżności

Dziewczynka zebrała wiele pozytywnych komentarzy
Dziewczynka zebrała wiele pozytywnych komentarzy fot. pixabay.com/Andi_Graf
Pierwsza komunia to ostatnio jeden z najgorętszych tematów. Wiele emocji budzi materialny wymiar imprezy, który coraz częściej bierze górę nad wymiarem duchowym sakramentu. Na szczęście wśród doniesień o horrendalnie drogich prezentach i wystawnych przyjęciach, można trafić też na dobre wiadomości.


Jedną z takich dobrych, podnoszących na duchu wiadomości jest ta, która pojawiła się na fanpage'u Schroniska Ostrów. Na profilu schroniska zamieszczono zdjęcie dziewczynki w komunijnym wianku i albie. Dziewczynka stoi obok kilku worków karmy dla psów i kotów.

– Jedna z tegorocznych dziewczynek komunijnych poprosiła swoich gości o karmę dla psów zamiast kwiatów. W ten sposób zebrała dla naszych podopiecznych 49 kg karmy. Bardzo dziękujemy – czytamy pod zdjęciem.

Posypały się pozytywne komentarze. Internauci są zachwyceni gestem 9-latki. Pochwały zebrali też rodzice dziewczynki. – To się nazywa mieć dobre serduszko. Brawa dla rodziców, bo takie wychowanie wynosi się z domu. – Wspaniała dziewczyna. Taka Mała o Wielkim Serduchu. Szacunek dla rodziców. – Gratulacje dla dziewczynki i jej rodziców. Oby więcej takich osób, a świat będzie piękniejszy.
Niektórzy z komentujących zwrócili uwagę, że gest dziewczynki idealnie pokazuje to, co w sakramencie komunii jest najważniejsze, a coraz częściej bywa pomijane – otwarcie się na innych i słabszych. – Szkoda, że we wszystkich tych naukach przed przystąpieniem do pierwszej komunii świętej tak mało się mówi o zwykłej ludzkiej wrażliwości, która jest najpiękniejszym świadectwem miłości i wrażliwości wobec słabszych. Ukłony należą się mądrym rodzicom, którzy potrafią nauczyć dziecko w czym tkwi miłosierdzie – napisała Nina.

Okazuje się, że pomysł zbierania karmy dla zwierząt zamiast kwiatów, wina albo prezentów na rodzinnych imprezach staje się nowym, dobrym zwyczajem. Pod zdjęciem dziewczynki pojawiły się zdjęcia innych użytkowników. Oksana dostała karmę dla zwierząt zamiast prezentów na 18 urodziny. Renata napisała, że w jej rodzinie w trakcie komunii także zbierano worki karmy zamiast kopert.
Także Facebook promuje dobroczynność i umożliwia prowadzenie urodzinowych zbiórek charytatywnych. Wystarczy na swoim profilu ustawić zbiórkę i podać stowarzyszenie lub fundację, na konto której chcielibyśmy, aby nasi znajomi wpłacali datki.


A co wy myślicie o takim pomyśle? Warty naśladowania?
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Wyprawka dla noworodka - co kupić dla dziecka? Pełna lista
0 0Masz w domu niemowlę? Uważaj na leżaczki – miały być wybawieniem, a mogą szkodzić