Nie chciał, by dzieci spóźniły się na mszę. Stracił prawo jazdy i grozi mu więzienie

amoklv / 123RF Zdjęcie Seryjne
53-letni mężczyzna odpowie za przekroczenie prędkości i jazdę pod wpływem alkoholu. To nie jedyne bezmyślne zachowania, które zaprezentował jako kierowca i ojciec. Mieszkaniec gminy Łaziska na Lubelszczyźnie w samochodzie wiózł dzieci do kościoła. Policjanci wyczuli od niego alkohol, badanie wykazało ponad 2 promile. To nie koniec tragedii.

Aż dziwne, że nic się stało
Mężczyzna został złapany 12 maja na drodze wojewódzkiej nr 825 w Piotrawinie na Lubelszczyźnie. Kierował samochodem Renault, którym przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym.

I to było najgorsze
Kierowanie pod wpływem alkoholu i przekroczenie prędkości to nie jedyne tragiczne zachowania opisywanego mężczyzny. 53-latek nie zważał również na fakt, że przewozi czworo swoich dzieci, będąc pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało, że miał on w organizmie ponad dwa promile alkoholu.

Co to za tłumaczenie!
Kierujący tłumaczył swój pośpiech na drodze potrzebą zawiezienia dzieci do kościoła. To było dla niego w tym czasie "najważniejsze". Bardzo mu zależało, aby na czas zajechały na mszę wieczorną. Tłumaczenie mężczyzny nie pomogło – ostatecznie stracił prawo jazdy.

Jakie czekają go konsekwencje?
Mężczyzna stanie przed sądem i zostanie ukarany za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz za przekroczenie prędkości. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Czy to wystarczy, aby nigdy więcej nie powtórzył błędu?


Źródło: www.wprost.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE