15-letnia matka zasnęła z 3-miesięczną córką. Dziewczynka nie żyje

Tragedia w Pomysku koło Bytowa. Nie żyje 3-miesięczna dziewczynka.
Tragedia w Pomysku koło Bytowa. Nie żyje 3-miesięczna dziewczynka. oxygen64 / 123RF Zdjęcie Seryjne
W Pomysku koło Bytowa w województwie pomorskim zmarło 3-miesięczne niemowlę. Nieprzytomne niemowlę znalazła babcia – dziewczynka leżała w łóżku z 15-letnią matką. Prokuratura bada okoliczności śmierci dziewczynki.


Do tragedii doszło w nocy z 7 na 8 maja. 15-letnia matka spała z 3-miesięczną córką w jednym łóżku. Rano, po powrocie z pracy, babcia dziewczynki zauważyła, że wnuczka nie oddycha. Natychmiast wezwała pogotowie. Lekarz stwierdził zgon.

Na ciele dziewczynki nie znaleziono żadnych obrażeń świadczących o przemocy. Przyczyna śmierci będzie znana dopiero po przeprowadzeniu sekcji zwłok. Ryszard Krzemianowski, prokurator rejonowy w Bytowie, poinformował, że zarówno babcia dziewczynki, jak i 15-letnia matka, były trzeźwe.

– Nie mogliśmy przeprowadzić z kobietą niezbędnych czynności ze względu na ich stan psychiczny. Od razu obie kobiety zostały objęte pomocą psychologa. Zostaną przesłuchane, kiedy ich stan zdrowia poprawi się – wyjaśnia Krzemianowski.

Prawdopodobnie 3-miesięczna dziewczynka udusiła się podczas snu. Chociaż spanie z dzieckiem jest sposobem zacieśniania więzi z dzieckiem i jest polecane przez wielu ekspertów, rodzice powinni mieć świadomość, że taka bliskość nie zawsze jest bezpieczna. Jeśli rodzic chce spać z dzieckiem w jednym łóżku, powinien pamiętać o kilku istotnych kwestiach:

– dziecko, zwłaszcza niemowlę, powinno spać na plecach, nie na boku z możliwością zmiany pozycji,
– warto zachować bezpieczną odległość ok. 40-50 cm między rodzicem a dzieckiem,
– łóżko powinno być zabezpieczone,
– dziecko nie powinno spać pomiędzy rodzicami, a ewentualnie z brzegu łóżka dobrze zabezpieczonego,
– dziecko powinno mieć własną kołdrę lub śpiworek,
– w łóżku nie powinny się znajdować żadne maskotki.
Źródło: Radio Gdańsk
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...