Wielkanoc u Szejka. Wycieczka do tego miejsca zapadnie w pamięć twojego dziecka na całe życie

W okresie wielkanocnym rodzinne wycieczki do Dubaju możemy wykupić w atrakcyjnych w stosunku do całego roku cenach. W tym mieście dzieci z pewnością nie będą się nudziły
W okresie wielkanocnym rodzinne wycieczki do Dubaju możemy wykupić w atrakcyjnych w stosunku do całego roku cenach. W tym mieście dzieci z pewnością nie będą się nudziły Materiały prasowe
Co roku święta wielkanocne zdecydowana większość polskich rodzin obchodzi zgodnie z tradycją – w gronie bliskich w domu przy stole ze święconką zajmującą na nim honorowe miejsce. Jeśli jednak lubimy niekiedy odejść od schematu, możemy ten świąteczny okres zresztą jak wszystkie dni ustawowo wolne od pracy wykorzystać też w celach turystycznych, zwłaszcza jeśli przed nim weźmiemy kilka dodatkowych dni urlopu, układając sobie tzw. długi weekend.


Pytanie zasadnicze – gdzie spędzić dłuższy urlop przypadający na wielkanocny okres? Biorąc pod uwagę, że w okolicach tych świąt nie brakuje ofert atrakcyjnych wycieczek (biura podróżnicze schodzą znacznie z ceny z uwagi na to, że nie jest to szczyt sezonu turystycznego), możemy zorganizować sobie stosunkowo niedrogi wyjazd nawet do dalekiego i egzotycznego miejsca. Takiego jak Dubaj, do którego podróż najłagodniej uderzy nas po kieszeni właśnie w tym czasie.


Wczasy wielkanocne w Dubaju z pewnością będą niezapomnianym przeżyciem dla najmłodszych podróżników – naszych dzieci. Największa metropolia Zjednoczonych Emiratów Arabskich ze względu na ogromny dostęp do parków tematycznych, obecność specjalnych stref dla dzieci oraz przebogatą ofertę w centrach handlowych zasługuje w pełni na miano wielkiego placu zabaw.


Obowiązkowym przystankiem na dubajskim szlaku rodzinnej wyprawy jest IMG Worlds of Adventure. Arabski odpowiednik Disneylandu to największy na świecie kryty park rozrywki. Wybudowany na pow. 140 tys. m. kw (wielkość prawie 28 boisk piłkarskich) zaprasza dzieci i ich rodziców do świata postaci z kreskówek Cartoon Network, superbohaterów Marvela oraz uwielbianych przez najmłodszych dinozaurów. Obraz całości dopełniają kolejki górskie i kino 5D.
W rywalizacji na moc fantastycznych atrakcji nie gorzej wypada Dubai Parks and Resorts. Filarem oferującego ponad 100 niesamowitych przejażdżek i rozrywek kompleksu są 3 wielkie parki tematyczne: Motiongate (animacje Hollywood na czele ze Shrekiem i Smerfami), Bollywood Parks (multimedialne spektakle teatralne) i Legoland (królestwo nieśmiertelnych klocków obejmujące również park wodny). Od tej szalonej zabawy odpocząć można w Riverland (miasteczko z replikami słynnych budynków) albo w hotelu Lapita, rodzinnym kurorcie w stylu polinezyjskim.


Uwielbiające skoczne zabawy maluchy koniecznie trzeba zabrać do Bounce i Flip Out Dubai, największego parku trampolinowego w tym regionie. Na najmłodszych skoczków czeka ponad 300 połączonych trampolin wraz z dmuchanymi ringami pozwalającymi na najbardziej wymyślne, a przy tym bezpieczne manewry w powietrzu. Jeśli pociechy mają smykałkę do zdobywania ''szczytów'', frajdę sprawimy im, zabierając je do Aventura Park, parku linowego, który zaprasza małych gości do spróbowania swoich sił w zjazdach, wspinaczce linowej oraz tyrolce.
W konkursie na najbardziej magiczną atmosferę czołowe, jeśli nie pierwsze miejsce należy się krainie zwanej Kidzania. Edukacyjno-rozrywkowy kompleks, będący integralną częścią największego na świecie centrum handlowego Dubai Mall, przypomina miasteczko z wybrukowanymi ulicami, domami, sklepami, fabrykami i hotelami. Mieści się tam też posterunek policji, szpital czy remiza strażacka. Czemu to tak wyjątkowe miejsce? Bo rządzą tam... dzieci, które wcielają się w role przedstawicieli określonych zawodów. Co więcej, dorośli nie mają tam wstępu, jeśli nie przyjdą tam z pociechami. Kidzania ma nawet własną dziecięcą konstytucję.

Do miejsc przyjaznych dzieciom należy również City Walk, dzielnica handlowa, gdzie zakupy i jedzenie idą w parze z szeregiem niesamowitych rozrywek. Wśród atrakcji m.in. gra wirtualna Hub Zero oraz Green Planet – prawdziwy tropikalny las deszczowy o charakterze żywego muzeum z ponad 3000 gatunkami egzotycznych roślin, ptaków, gadów i wodnych zwierząt morskich.
Skoro o zwierzętach mowa, to grzechem byłoby przegapić okazję popływania z najbardziej przyjacielskimi przedstawicielami fauny. Mowa o sympatycznych delfinach, które są mieszkańcami Dolphin Bay, delfinarium przy hotelu Atlantis na sztucznej wyspie Palma Dżamira u wybrzeży Dubaju. Obiekt, który powstał, aby promować ideę ochrony siedlisk tych inteligentnych zwierząt na świecie, wchodzi w skład Aquaventure Waterpark, parku wodnego wyposażonego w najlepsze pod dubajskim słońcem zjeżdżalnie.

Do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu idealnym miejscem będzie plaża Kite Beach, gdzie najmłodsi mogą zbierać muszle, pograć w siatkówkę czy bawić się na torze przygód Wire World. Oczywiście w ramach wycieczki do Dubaju byłoby niewybaczalnym zaniechaniem pozbawić dzieci takich miejscowych przygód jak pustynne safari, jazda na niezastąpionym wielbłądzie czy sandboarding, czyli sport polegający na zjeżdżaniu na desce z piaszczystych wydm.
To wszystko jedynie kilka z wielu powodów, aby całą rodziną wybrać się do ''Paryża Bliskiego Wschodu'', fundując niezapomniane przeżycia i ekscytujące wrażenia zwłaszcza najmłodszym domownikom. W okresie od marca do maja propozycja o tyle bardziej godna rozważenia, że tańszych wycieczek do Dubaju w roku prawdopodobnie nie uświadczymy. A wielkanocnym jajkiem możemy zawsze symbolicznie podzielić się chociażby pod dubajskim słońcem.

Artykuł powstał przy współpracy z Dubai Tourism.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...