Rodzice wytypowali 10 spraw, o których bezwzględnie powinno się powiedzieć synom

10 spraw, o których musisz porozmawiać z synem.
10 spraw, o których musisz porozmawiać z synem. altanaka / 123RF Zdjęcie Seryjne
Są pewne sprawy, które wymagają poważnej rozmowy. To rodzice mają obowiązek przygotować dziecko, by w dorosłym życiu umiało zachować się właściwe, nie krzywdzić nikogo i żyć tak, by nikt, nawet on sam nie musiał się za siebie wstydzić.


Jeżeli jesteś rodzicem dorastającego chłopca, zastanów się, czy na pewno nie zapomniałeś przekazać mu cennych wskazówek. To od ciebie zależy, z jakim pakietem mądrości młody mężczyzna wkroczy w dorosłe życie, a ile będzie musiał nauczyć się na swoich błędach, często bolesnych. I choć nauka poprzez doświadczenia jest czymś ważnym w życiu człowieka, to jeżeli wpadki wynikają z braku elementarnego wychowania i braku kultury, rozczarowania i mogą być dotkliwe i bolesne.


Rodzice postanowili wskazać 10 najważniejszych, o których nie powinniśmy zapominać

1. Posiadanie przyjaciół jest błogosławieństwem. Bycie dobrym przyjacielem jest obowiązkowe. Przyjaźń to coś, co pozwala nam funkcjonować, co daje nam ogromne wsparcie, by przeciwstawiać się złu i podnosić po każdym upadku. Umiejętność pozyskania przyjaciela i utrzymanie tej relacji przez lata to prawdziwy sukces.

2. Bądź sobą. Zmiana diety, pracy, miejsca zamieszkania czy fryzury nie sprawią, że staniesz się kimś innym. Nie zmieniaj się nigdy i dla nikogo, próbując wpasować w czyjeś oczekiwania. Możesz dążyć do doskonałości, by umiejętnie współżyć z bliską osobą, ale radykalna zmiana to zaprzeczenie twojej osobowości. Zatracisz siebie i będziesz nieszczęśliwy.


3. Uprawianie sportu sprawi, że będziesz szczęśliwy i zdrowy. Nie zapominaj o tym, a jedzenie śmieciowe i alkohol stosuj z umiarem, nie pomoże ci w osiągnięciu żadnego sukcesu.

4. Wybór partnera życiowego to ogromnie ważna sprawa, nie traktuj jej powierzchownie i tymczasowo. Nie ignoruj tego, co podpowiada ci serce ani tego, co mówi rozum, tylko połączenie tych dwóch informacji wskaże ci, czy nie popełniasz błędu.

5. Utrzymuj dobre relacje z rodzeństwem, kiedyś zostaniecie na świecie sami i wówczas będziecie mogli tylko liczyć na siebie nawzajem.

6. Gdy masz wątpliwości czy postępujesz dobrze, zastanów się, czy nie krzywdzisz nikogo i czy chciałbyś, by ciebie również tak traktowano.

7. Nie oszczędzaj nigdy na dobrych kosmetykach, fryzjerze i ubraniu. Schludny wygląd i czystość to absolutna podstawa.

8. Pamiętaj, by dbać o swoją dziewczynę, o drobnych upominkach, rocznicach i o najważniejszej rozmowie. Musisz być jej stale ciekawy i interesować się jej życiem, by wasz związek miał dobre podstawy.

9. Nie zdradzaj i nie rań bliskich. Zła karma wraca.

10. Twoje zachowanie i maniery świadczą także o twoich rodzicach, więc nie każ nam się wstydzić.

Czy przekazaliście te wartości już swoim synom?

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Syndrom końca wakacji daje wam w kość? Oto 5 taktyk na przetrwanie
0 0USG połówkowe jest najważniejszym badaniem w ciąży. Zobacz, czego możesz się dowiedzieć