Jak rodzinnie spędzić czas wielkanocny? 4 propozycje zabaw wielkanocnych dla całej rodziny

Zabawy wielkanocne
Zabawy wielkanocne Prawo autorskie: stockbroker / 123RF Zdjęcie Seryjne
Czas, kiedy wszyscy możemy być razem to święta. Spotyka się pokolenie dziadków, cioć, rodziców i dzieci. Jak rodzinnie spędzić czas wielkanocny? Doradzamy zabawy wielkanocne, które rozbawią dorosłych i dzieci. Oto 4 zabawy wielkanocne na zewnątrz i w domu.


Wiosna, energia i zabawy wielkanocne
Polowanie na jajka wielkanocne - egg hunting.
To pomysł na zabawę wielkanocną z całą rodziną. We Francji, Wielkiej Brytanii, USA zwyczaj egg hunting wkroczył już dawno. U nas to zabawa wciąż mało znana, ale ci, którzy już ją odkryli, nie potrafią świętować bez niej. To rodzaj jejecznych łowów, ukryte w ogrodzie lub w zamkniętej przestrzeni jajka (niespodzianka, Ferreo lub samodzielnie przygotowane) są poszukiwane przez najmłodszych. Zasady gry można urozmaicać. Nasza propozycja dotyczy gry ogrodowej. Potrzebne będą doniczki, które ułożone na trawie posłużą za skrytki. Za każdym razem przed „występem” kolejnej osoby trzeba schować pod doniczkami dwa jajka niespodzianki. Zawodnicy kolejno mają szansę na znalezienie jajek przez trafne odkrycie dwóch doniczek. Na koniec liczymy zdobycze i nagradzamy najlepszego łowca.


Sprawdź, dlaczego zajączek wielkanocny jest symbolem Wielkanocy.

Taniec z jajkiem. Zabawa sięga aż średniowieczna! The Hopp Egg jest na tyle atrakcyjną zabawą wielkanocną, że przetrwała do dziś. Polega na tańcu wśród jajek. Po rozłożeniu na podłodze kilkudziesięciu lub kilkuset jajek pary próbują rytmicznie tańczyć. Jeśli przetańczą cały utwór, nie wdeptując na żadną skorupkę nikt nie przeszkodzi im w ożenku. Współczesna wersja zabawy polega na tańczeniu wokół jajek ze zawiązanymi oczami. Dancing wśród skorupek to propozycja również dla przedszkolaków.


Turlanie jajka. Kto najszybciej przeturla jajko ugotowane na twardo? Zabawa wielkanocna jeszcze nie często spotykana na polskich podwórkach. A szkoda, bo to propozycja zdrowej, zabawnej rywalizacji. Pomysł pochodzi z USA, gdzie dzieci w Poniedziałek Wielkanocny turlają jajka za pomocą łyżki po trawniku.


Zabawy wielkanocne na niepogodę
Łańcuch wyrazowy. Siadacie w kręgu i podajecie sobie pisankę. Osoba, która rozpoczyna wypowiadać słowo jajko, kolejna musi powiedzieć wyraz na o np. owad itd. Jajko wędruje od osoby do osoby. Trzyma je ten uczestnik, którego kolej na powiedzenie słowa. Wypowiadane wyrazy muszą być powiązane z Wielkanocą i wiosną.

Wielkanocna girlanda. Pochłaniające zajęcie. Do girlandy wytnij z dzieckiem kilkanaście jajek, a potem je ozdób w dowolny sposób: kwiatki, kropki, paski itd. Kiedy jajka będą gotowe, przyklej je do paska. Dekorację można przymocować do okna lub drzwi.

Może cię zainteresować także: Wyjątkowo wcześnie. Znasz datę Wielkanocy 2018?


Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...