Gdzie wtedy byli rodzice tego dziecka? Mistrzowska reakcja przechodniów

Dziecko wychodzi przez okno, przechodnie uratowali mu życie.
Dziecko wychodzi przez okno, przechodnie uratowali mu życie. Zrzut z ekranu Tweet Urod
Dramatyczna akcja ratunkowa może przyprawić o dreszcze niejednego rodzica. Gdy w pokoju dziecka zapada cisza, to może być oznaka, że nie zapewniamy mu należytej uwagi. Niech to nagranie będzie przestrogą.

W serwisie Tweet Urod pojawiło się nagranie wykonane przez jednego z przechodniów. Zobaczył on niezwykle niebezpieczne zdarzenie z udziałem małego dziecka.

Przechodnie zauważyli, że z 2.piętra budynku przez okno wydostaje się małe dziecko. Nie reagowało ono na ostrzeżenia i krzyki, cały czas wyraźnie przekładając ciężar ciała na zewnątrz. Nie było wiadomo, czy w mieszkaniu znajduje się ktoś dorosły, bowiem mijały sekundy i nikt nie reagował. Pod oknem zebrało się kilku mężczyzn, którzy postanowili ratować dziecko. Początkowo widać, że chcieli złapać dziecko na ręce, ale po chwili jeden z nich zauważył wiszącą na 1. piętrze tkaninę (prawdopodobnie prześcieradło). W ten sposób chcieli przygotować się na nagły upadek.

Ostatnie chwile napawają przerażeniem. W oknie obok pojawia się sylwetka zapewne rodzica dziecka, który stara się powstrzymać dziecko. Niestety na to jest już za późno, dziecko nie jest w stanie utrzymać ciężaru ciała na rękach i po chwili, zanim rodzic przebiega z pokoju do pokoju, puszcza się.
Ta historia dowodzi, że nadal dochodzi do przypadków, gdy dzieci nie mają zapewnionej należnej uwagi. Jak można nie sprawdzić, czy w pokoju, w którym przebywa dziecko, nie są zainstalowane stosowne zabezpieczenia? Dlaczego dziecko przez dłuższy czas przebywało bez opieki? Czy rodzice zapominają, jak pomysłowe bywają dzieci i jak trzeba przewidywać każdy ich ruch?

To nie jest odrealniona sytuacja, która nie ma potwierdzenia w polskich domach. Wielokrotnie pisaliśmy o dzieciach bawiących się przy otwartym oknie, machających do przechodniów. Wiele razy mowa była o kilkulatkach przebywających bez opieki na balkonach, co zaniepokoiło przechodniów i interweniowali, zanim doszło do tragedii. Takich scen naprawdę można uniknąć, wystarczy odrobina wyobraźni.
źródło: Twitter/Tweet Urod
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE