Wyjątkowo wcześnie. Znasz datę Wielkanocy 2018?

Kiedy jest Wielkanoc
Kiedy jest Wielkanoc Prawo autorskie: gpointstudio / 123RF Zdjęcie Seryjne
Wielkanoc w tym roku wypada w kwietniu. Na kiedy planować urlop i przygotowania świąteczne. Ile dni zostało? Sprawdź datę Wielkanoc 2018.

Wielkanoc - najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie, przypada zawsze w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni Księżyca - zwana pełnią paschalną. Wielkanoc najwcześniej - 21 marca wypadła w 1818 roku. Zaś najpóźniej, dopiero 25 kwietnia i Niedziela Wielkanocna obchodzona była w 1943 roku.

Data Wielkanocy zależy od Księżyca
Sposób wyznaczania daty Wielkanocy, inaczej Święta Zmartwychwstania Pańskiego określił Św. Anatol z Laodycei - patron matematyków. Wszystko zależy od astronomicznej wiosny i pełni Księżyca.

Wielkanoc 2018-daty
W tym roku wyjątkowo, w dzień zakochanych - 14 lutego przypada pierwszy dzień Wielkiego Postu. Data Wielkanocy 2018 to 1 i 2 kwietnia. Wielki Tydzień rozpoczęty Niedzielą Palmową przypada na 25 marca. Zaś Wielki Czwartek - 29 marca, Wielki Piątek - 30 marca, Wielka Sobota - 31 marca.

Jak będzie z datą Wielkanocy w 2019?
W roku 2019 Wielki Tydzień rozpocznie się 14 kwietnia. Wielkanoc odbędzie się 21 kwietnia, a Lany Poniedziałek 22 kwietnia.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE