Jak zrobić ozdoby wielkanocne z filcu? Pokazujemy krok po kroku

Ozdoby wielkanocne z filcu
Ozdoby wielkanocne z filcu Prawo autorskie: zolotaosen / 123RF Zdjęcie Seryjne
Czy filc wyszedł już z mody? Nic całkiem mylnego. Wykonane samodzielnie ozdoby wielkanocne z filcu to autentyczna twórczość. Ciekawe efekty można osiągnąć za pomocą wyrazistych kolorów i nieskomplikowanych form.


Dekoracje z filcu są wciąż na czasie i coraz częściej zaglądają do wnętrz. Wykonane samodzielnie ozdoby wielkanocne z filcu to autentyczna twórczość. Ciekawe efekty można osiągnąć za pomocą wyrazistych kolorów i nieskomplikowanych form.


Filc ewoluował - haftowany, ze wzorami, w żywych i w stonowanym kolorach - różnorodność jest naprawdę duża. Zaletą filcu jest jego uniwersalność, sprawdza się w nowoczesnym i klasycznym stylu. W prosty sposób filcowymi ozdobami można dodać wnętrzom klimatu i urozmaicić dekorację.

Filc na wielkanoc
Wielkanoc to dobra okazja, by zabrać się do tworzenia rękodzieła artystycznego z filcu. Ozdoby utrzymane w szarościach i intensywnej zieleni świetnie sprawdzą się na czas wielkanocny. Prezentujemy modne filcowe ozdoby, większość z nich można zrobić samodzielnie.


W zaproponowanych ozdobach znajdziecie: filcowe poduszki, wiosenne wianki, pojemniki, dodatki wielkanocne na okno, ścianę, czy stół. Kolorowe ptaszki będą ciekawą dekoracją wielkanocną i wiosenną. Coraz częściej dekoracje wielkanocne wykańczane są szydełkiem i ozdobnymi koronkami.

Ozdoby wielkanocne z filcu - pomysły krok po kroku
Do zrobienia ozdób wielkanocnych z filcu będziemy potrzebować: materiał i filc w różnych kolorach, filcowy sznurek, wstążki, nożyczki, klej, koraliki, wata i odpowiedniego szablonu.

Ozdoby wielkanocne - pisanki z filcu

W filc możesz zaopatrzyć się w pasmanterii, sklepie papierniczym lub markecie. Przygotuj watę, nożyczki, igłę i nitkę. Z arkusza wytnij dwa kształty jajek i połącz je, fastrygując brzegi kontrastową nicią. W międzyczasie wypełnij filc watą. Z materiału o innym kolorze wytnij dekoracje na pisankę i przyklej na wierzch tkaniny. Mogą to być kwiaty, króliczki, wiosenne motywy. Górę pisanki udekoruj wstążką. W projektowaniu ozdoby najlepiej postawić na dwa, maksymalnie trzy kolory.

Zawieszka - wielkanocny biały zając z filcu
Odrysuj szablon zajączka wielkanocnego na kartonie technicznym. Następnie odrysuj go na filcu. Zacznij zszywać brzegi grubymi nićmi, wypełniając w międzyczasie watą. Przyklej plastikowe oczka i naklej na uszy różowe wypełnienie. Całość dopełnij kokardką.
Wielkanocna poduszka z filcu
Potrzebne będą dwie kwadratowe zielone poszewki, 2 arkusze szarego filcu, igła, nitka. Z internetu pobierz szablon. Użyj go do wycięcia z filcu dwóch zajęcy. Dopasuj ich wielkość do rozmiarów poduszki.

Z żółtego filcu wytnij dwa kwadraty o boku 45 cm oraz cztery prostokąty o wymiarach 30cm x 45cm. Na środku filcowych kwadratów naszyj ręcznie wycięte formy. Ścieg poprowadź w odległości około 3 mm od krawędzi ozdób.

Jeden z dłuższych boków tylnej części poduszki zagnij na szerokość 1cm i przeszyj. Zrób to dla czterech filcowych prostokątów.

Końcowy etap to zszywanie poduszki w jedną całość. Zepnij wszystkie trzy elementy szpilkami i zszyj je razem wzdłuż całego obwodu. Wywiń poszewkę na prawą stronę, włóż do środka poduszkę i załóż na siebie tylne zakładki.

Wielkanocna podkładka śniadaniowa w formie trawy wykonana z filcu
Do tego zadania koniecznie potrzebujesz zielonego filcu. Wykorzystując szablon wytnij z filcu okrąg. Na krawędziach przecinamy równe paski. W internecie znajdziesz szablony łąki do wydruku, która pomoże ci stworzyć dobry projekt.
Ozdoba wielkanocna z filcu - ocieplacze na jajka
Wydrukuj szablon królika i wytnij elementy. Aby zrobić pierwszego królika-osłonkę na jajko, na złożonym kawałku filcu odrysuj szablon, połącz szpilkami dwie warstwy filcu, to pomoże w równym wycięciu kształtu. Królikowi przyszyj wąsy i przyklej oczy. Wytnij środek szablonu w kształcie elipsy i natnij łapki. Przyklej brzuszek królika i główkę, zawijając końce szablonu do środka. Z tyłu głowy królika przyklejamy uszy, aby je usztywnić użyj tekturki.

Może cię zainteresować także: Wielkanocne rady rodzinne


Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Który to miesiąc ciąży? Przelicznik tygodni ciąży na miesiące
0 0USG połówkowe jest najważniejszym badaniem w ciąży. Zobacz, czego możesz się dowiedzieć

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE