Co napisane było na pierwszej kartce walentynkowej i kto ją wysłał? Walentynki to niezupełnie komercja i kicz

Wiersze na walentynki
Wiersze na walentynki Prawo autorskie: photo / 123RF Zdjęcie Seryjne
Nawet jeśli nie mieszkamy w Weronie, tylko w Warszawie i najprawdopodobniej nie dotrze do nas tysiące kartek zaadresowanych do Klubu Julii, warto zainspirować się tradycją i stworzyć coś nietypowego. Przekonujemy, że wiersze na walentynki napisane spontanicznie na kolanie są uroczym gestem. Jak nie popsuć tego święta?


Amerykańskie Stowarzyszenie Greeting Card Association istniejące od 1941 roku, promujące tradycyjne wysyłanie kart z życzeniami podaje, że 14 lutego wysyłamy około miliard kartek na całym świecie. Tradycja pisania wierszy walentynkowych na szczęście wcale nie umiera. Jeśli spojrzymy w przeszłość, trwa to już 603 lata! W Europie moda na wysyłanie życzeń narodziła się w 1415 roku, zaczęto pisać, zdobić i sprzedawać ręcznie robione kartki walentynkowe.


Jak wyrazić to, co czuję?
Adam Asnyk napisałby po prostu: "A ja Ciebie kocham! Świat się zmienia". Walentynki to czas wyznawania miłości. Dla jednych to kicz i komercja, dla innych romantyczny dzień na wspólne spotkanie. Są tacy, którzy stają na głowie, aby ten dzień wywrócił wszystko do góry nogami. Okazuje się, że świat skrywa wiele szalonych dowodów miłości. Najdroższa w historii kartka walentynkowa wykonana była ze złota i ozdobiona diamentami, szafirami, brylantami. Żeby tego było jeszcze mało, całość zapakowano w futro z norek. Kto był na tyle odważny i bogaty? - miliarder Arystoteles Onassis, a obdarowana Maria Callas, zwana “Primadonną Stulecia”. Wartość tak wytwornej walentynki wynosiła aż 250 tys. dolarów!
Jednak w miłości nie zawsze chodzi o pokaźne sumy-w tym wszystkim liczy się samo uczucie i kreatywność. Wiedział o tym na pewno król Henryk VIII, który podarował najsłynniejszy walentynkowy upominek-jabłko pokryte różowym lukrem w hebanowej szkatułce, wysadzanej perłami. Tym razem szczęściarą była Anna Boleyn.

Pisania wierszy na walentynki to nie obciach
Pierwsza kartka walentynkowa napisana była w 1414 roku przez księcia Orleanu. Krótkie kocham - wysłał do swojej żony, podczas gdy on był uwięziony w londyńskim Tower. W końcu na wyznanie uczuć odważyła się kobieta - Margery Brews. Jest to najprawdopodobniej najstarszy zachowany list w języku angielskim. Wyznanie miłosne - “Nie jestem w dobrym stanie ciała ani umysłu, ani nie będę, dopóki nie usłyszę Ciebie” - posłała do narzeczonego, Johna Pastona w 1477 roku. Historia miała swój happy end-para w ostatecznie się pobrała.


Inaczej - Kocham Cię - wiersz na walentynki dla męża lub żony
Tu warto sięgnąć do klasyków poezji, pisarzy, twórców,

I zapomnij że jesteś, kiedy mówisz że kochasz - Jan Twardowski.

Oto jest miłość. Dwoje ludzi spotyka się przypadkiem, a okazuje się, że czekali na siebie całe życie - Antoine de Saint Exupery.

Ludzka miłość zawiera się w tym, że dwie samotności nawzajem opiekują się sobą, łączą i żyją dla siebie - Rainer Maria Rilke.

Dzisiaj kocham Cię jeszcze bardziej niż wczoraj, a nie możesz sobie nawet wyobrazić, jak bardzo kochałem Cię wczoraj - James Patterson.

Niedojrzała miłość mówi: 'Kocham cię, ponieważ cię potrzebuję'. Dojrzała miłość mówi: 'Potrzebuję cię, ponieważ cię kocham' - Erich Fromm.

Oto jest miłość. Dwoje ludzi spotyka się przypadkiem, a okazuje się, że czekali na siebie całe życie - Vitor de Lima Barreto.

Walentynka dla dziecka: pokaż jak napisać wiersz na walentynki
Krótkie - Kocham Cię - to najcudowniejsze słowo skierowane do dziecka przez kochających rodziców. Walentynki nie jest świętem wyłącznie par - jest dla wszystkich. Jako rodzice nie zapominajcie, że to, co wniesie wspomnienie zostanie zapamiętane najdłużej. Nasza propozycja to pobudzenie wyobraźni i popracowanie nad słowem.

Słońce nauczyło mnie marzyć, gwiazdy miłością darzyć, deszcz nauczył mnie szlochać, a Ty nauczyłaś mnie kochać.

Na świecie tyle ludzi, Ile gwiazd na niebie. Każdy swą gwiazdę w serduszku nosi, a ja w sercu noszę Ciebie.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Który to miesiąc ciąży? Przelicznik tygodni ciąży na miesiące
0 0USG połówkowe jest najważniejszym badaniem w ciąży. Zobacz, czego możesz się dowiedzieć

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE