Już miesiąc przed zawałem, wasze ciało wysyła tych 8 sygnałów

8 objawów zawału serca
8 objawów zawału serca Prawo autorskie: coldautumnsky / 123RF Zdjęcie Seryjne
Zawał serca nie jest już przypadłością dotykającą ludzi w podeszłym wieku. Niestety nadal takie myślenie funkcjonuje wśród ludzi, co stwarza bardzo niepokojącą sytuację. Coraz więcej młodych bagatelizuje objawy, wyraźnie świadczące o nadchodzącej katastrofie.


Zapomnijcie już o zdaniu – jestem na to za młoda/młody. Zawał serca nie dotyczy tylko starych i schorowanych osób, choć i oni powinni zapoznać się z tymi wytycznymi. Młodzi bagatelizują je, bo uważają, że jest zbyt wcześnie na takie podejrzenia, a starsi z kolei mają też inne schorzenia, więc często także paradoksalnie bagatelizuje problem, uznając je za przypadłości spowodowane wiekiem.


Oto 8 najbardziej charakterystycznych objawów zawału serca

1. Nietypowe zmęczenie – niezwiązane z nadmierną aktywnością fizyczną, a raczej dające objawy nawet w fazie spoczynku. Objaw często występujący u kobiet (70%).

2. Ból brzucha – uczucie pełności, wzdęcia, rozstrój żołądka, ból ma charakter epizodyczny i nawracający. Objaw obserwowany w 50% przypadków.

3. Bezsenność – najczęstszą przyczyną jest wysoki poziom lęku i roztargnienia, najczęściej problem dotyczy kobiet, które mają problem zarówno z zaśnięciem, jak i przebudzeniami w nocy.

4. Zadyszka – problemy z oddychaniem dotykają prawie 40% osób. Pojawiają się nawet pół roku przed zawałem, a najczęściej traktowane są zbyt pobłażliwie jako zawroty głowy. Nie można lekceważyć współwystępującej duszności.

5. Wypadanie włosów – wielu mężczyzn po 50. roku życia obserwuje nagłe wypadanie włosów, co nie zawsze związane jest z upływem czasu. Może to bowiem wskazywać na zwiększony poziom kortyzolu i tym samym dowodzić choroby serca.

6. Nieregularne bicie serca – nagle czujecie podwyższone tętno, uczucie paniki i niepokój, a wasze serce zaczyna bić nieregularnie. Trwa to wszystko kilka minuty, a potem pojawia się silne zmęczenie i zawroty głowy.

7. Nadmierne pocenie się – nagle zaczynasz się pocić, choć wcześniej nie miałeś z tym problemu. Kobiety bagatelizują to, uznając za uderzenia gorąca i poty często występujące w czasie menopauzy. Tu jednak poty oblewają was o różnych porach, skóra staje się wilgotna, a po przebudzeniu prześcieradło może być mokre.

8. Ból w klatce piersiowej – najbardziej charakterystyczny objaw, ale występuje z reguły tuż przed zawałem. Wszelkie dolegliwości i kłucia w klatce piersiowej nie mogą być bagatelizowane, zwłaszcza gdy obejmują szyję, żuchwę, ramiona i żołądek.

Ostrzeżcie swoich bliskich i przekażcie im informację, na jakie objawy powinni być wyczuleni. To naprawdę cenna wiedza, bo dzięki obserwacji i umiejętności powiązania faktów, możecie zapobiec nieprawidłowościom.
źródło: zawalserca.net

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Syndrom końca wakacji daje wam w kość? Oto 5 taktyk na przetrwanie
0 0USG połówkowe jest najważniejszym badaniem w ciąży. Zobacz, czego możesz się dowiedzieć