Metamorfozy gwiazd to zasługa jednej diety. Nie wszyscy mogą ją stosować

Dieta dr Dąbrowskiej a karmienie piersią i ciąża.
Dieta dr Dąbrowskiej a karmienie piersią i ciąża. Instagram/Karolina Szostak
Dieta dr Dąbrowskiej podbiła serca celebrytek i cieszy się coraz większą popularnością. Chociaż efekty są spektakularne, nie każdy może ją zastosować.

Dieta dr Dąbrowskiej: post leczniczy czy kolejna dieta-cud?
Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej króluje wśród polskich celebrytek. Dzięki dziennikarce Karolinie Szostak i jej „spektakularnej metamorfozie” coraz więcej osób interesuje się dietą dr Dąbrowskiej, w tym ciężarne i matki karmiące piersią. Niestety, wiele osób nie wie, że dieta Dąbrowskiej to nie kolejny cudowny sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów, ale oczyszczający post leczniczy, który może przynieść więcej szkody niż pożytku, o ile nie jest prawidłowo przeprowadzony.

Odchudzanie to tzw. efekt uboczny postu, jednak dla wielu osób to główny powód, dla którego rozpoczynają głodówkę. Na forach i grupach tematycznych poświęconych diecie coraz częściej pojawiają się pytania młodych mam, czy podczas karmienia piersią można rozpocząć post. Odpowiedź może je rozczarować: młode matki karmiące piersią , a tym bardziej ciężarne, nie powinny stosować diety dr Dąbrowskiej.

Co na temat mówi dr Dąbrowska?
Oficjalna strona dr Dąbrowskiej może wprowadzać w błąd. W zakładce „dieta warzywno-owocowa" czytamy, że okres ciąży i karmienia piersią jest przeciwwskazaniem do diety. W zakładce „pytania i odpowiedzi” możemy znaleźć informację, że stosowanie postu jest dozwolone podczas karmienia pod jednym warunkiem: mleko matki nie może być głównym pożywieniem dziecka. Nic dziwnego, że młode mamy mogą czuć się zagubione.
Wątpliwości rozwiewają autorzy książki „Post Daniela z uzdrawiającą dietą dr Ewy Dąbrowskiej”. W książce wyraźnie napisano, że karmienie piersią to jedno z przeciwwskazań do stosowania diety.
Należy pamiętać, że post Dąbrowskiej (dieta dr Dąbrowskiej) to przede wszystkim głodówka lecznicza pomagająca w walce ze schorzeniami. To nie magiczna dieta-cud, która pomoże schudnąć po ciąży. Jeśli niedawno zostałaś mamą, karmisz piersią i masz wskazania do stosowania diety (np. Hashimoto), skonsultuj się z lekarzem. Prowadzenie postu na własną rękę może się skończyć poważnymi problemami zdrowotnymi.


Na czym polega dieta warzywno-owocowa dr Dąbrowskiej?
Głodówka lecznicza dr Dąbrowskiej powinna trwać od kilku dni do kilku tygodni. Jej głównym celem jest pozbycie się schorzeń takich jak alergie skórne, Hashimoto, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, kamica nerkowa, miażdżyce, choroby cywilizacyjne, bóle chroniczne, katar sienny, reumatoidalne zapalenie stawów czy zespół jelita drażliwego.

W zależności od wskazań dieta opiera się na niskoskrobiowych warzywach (m.in. kapuście, marchewce, burakach, pomidorach, papryce) i niskocukrowych owocach (jabłkach, grejpfrutach i cytrynach). W trakcie postu należy przyjmować od 400 do 800 kilokalorii. To zdecydowanie za mało, by ciężarne i karmiące mamy mogły ją bezpieczne stosować.
Słyszeliście wcześniej o diecie dr Dąbrowskiej?
Źródło: ewadabrowska.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE