Matka śpi na szpitalnej podłodze. Owsiak zabiera głos w sprawie

Zrzut ekranu/facebook.com/gniewko.oblicki
Zdjęcie kobiety, która śpi na szpitalnej podłodze w kilka dni obiegło sieć i ponownie przypomniało, że służba zdrowia ma duże problemy.

Gniewko Oblicki opublikował na portalu społecznościowym list do Ministra Zdrowia Konstantego Radziwiłła w poniedziałek, 27 listopada. Reakcja była natychmiastowa - tysiące komentarzy i udostępnień. Na zdjęciu widzimy żonę pana Oblickiego, która musi spać na podłodze, bo w szpitalu nie ma specjalnych miejsc dla rodziców chorych dzieci. Mężczyzna emocjonalnie opisuje, jak złe warunki panują w polskich placówkach.

WOŚP pomoże
Pod postem pojawiło się wiele słów wsparcia, ale i kolejne świadectwa i nieprzyjemne doświadczenia osób komentujących. Tematem zainteresowały się również media.
W piątek, 1 grudnia, na post odpowiedział sam Jerzy Owsiak, który wyraził wsparcie dla rodziców i potwierdził, że taka niestety jest rzeczywistość, z którą ministerstwo sobie nie radzi. Poinformował, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy kupi brakujące wyposażenie. Będą to między innymi leżanki dla rodziców, które trafią do szpitala w Jeleniej Górze. - W liście zwracano się do Pana z prośbą o rozwiązanie tego problemu. Chcieliśmy Pana poinformować, że my go już zaczęliśmy rozwiązywać. - zwrócił się do ministra Jerzy Owsiak.
WOŚP zakupił 438 leżanek dla rodziców - już wcześniej były sygnały z oddziałów pediatrycznych, że jest taka potrzeba. Po interwencji Owsiaka i rozmowie z dyrektorem szpitala w Jeleniej Górze, również tam trafią specjalnie dostosowane łóżka.

Odpowiedź ministra
TVN24 podaje, że chociaż państwo Obliccy nie chcą udzielać się medialnie, to potwierdzili, że są wdzięczni za wsparcie szefa WOŚP. Jak wskazuje Radio Wrocław, minister zlecił kontrolę w szpitalu, która potrawa do 8 grudnia. W rozmowie z dziennikarzami tej samej stacji Radziwiłł przyznał, że problem istnieje, ale wprowadzane zmiany mają wpłynąć na poprawę sytuacji w służbie zdrowia.Źródło: TVN24, Radio Wrocław, Facebook
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE