Masz dość ''pasywnych'' zabawek? Tymi prezentami pod choinkę sprawisz dziecku radość i zachęcisz je do aktywności

Kontakt dziecka z technologią nie musi zaczynać się i kończyć na wielogodzinnym siedzeniu przed komputerem. Korzystając z takich gadżetów jak aparat cyfrowy czy sportowa kamera, dziecko może aktywnie i twórczo spędzać czas
Kontakt dziecka z technologią nie musi zaczynać się i kończyć na wielogodzinnym siedzeniu przed komputerem. Korzystając z takich gadżetów jak aparat cyfrowy czy sportowa kamera, dziecko może aktywnie i twórczo spędzać czas Trefl
Poszukując w okresie przedświątecznym atrakcyjnego prezentu dla dziecka, mijamy regały, których półki, choć uginają się od cudownych zdobyczy technologii, pełne są gadżetów wpędzających naszą pociechę w coraz większą bezczynność. Bo niestety sporo maluchów używa tych wspaniałych wynalazków godzinami kosztem np. aktywności ruchowej. Jaki prezent wybrać, by pociecha, zamiast nieustannie siedzieć z nosem wlepionym w ekran tabletu czy laptopa, spędzała swoje dzieciństwo bardziej aktywnie i twórczo?

Postępu technologicznego nie da się zatrzymać, nie ma też sensu dawać dziecku szlaban na korzystanie z elektronicznych urządzeń. Tej walki nie wygramy, możemy jednak spróbować połączyć jedno z drugim tak, aby technologiczne gadżety zachęcały pociechę do wychodzenia na dwór i poznawania otaczającego go/ją świata. Wystarczy więc dać mu do ręki taki sprzęt, który z jednej strony ''odklei'' malucha od krzesła, a z drugiej zapewni mu/jej sporą dawkę frajdy.

Taka idea przyświeca właśnie twórcom elektronicznych zabawek z serii Kidizoom. Cel? Zainspirować dzieci do odkrywania świata, pobudzić ich wyobraźnię, zachęcać do aktywnego spędzania czasu. A zabawa? Przednia, ale też o niemałym walorze edukacyjnym. Co więcej, i dla nieodłącznego komputera znajdzie się zadanie, dzięki czemu dziecko zrozumie, że stojący w domu sprzęt to coś więcej niż tylko narzędzie do odpalania gier komputerowych.
W świecie Kidizoom maluch wejdzie w posiadanie wielofunkcyjnej kamery sportowej Action Cam, którą może ze sobą zabrać dosłownie wszędzie, aby uwieczniać swoje dziecięce przygody. Lekki, mieszczący się w kieszeni gadżet pozwala na zrobienie zarówno zdjęć, jak i filmików, w tym w technice poklatkowej (z serii zdjęć). Każdy obraz będący dziełem małego dokumentalisty można potem obrabiać na kamerce, korzystając z funkcji dodawania efektów specjalnych i animacji.

Kamera daje też możliwość wykonywania zdjęć z opóźnieniem (funkcja samowyzwalacza). Z kolei wodoodporna obudowa sprawi, że zabawy w fotografa czy filmowca nie pokrzyżuje nawet padający deszcz. Dziecko będzie też mogło śmiało zabrać kamerę na basen i znaleźć dla niej zastosowanie pod wodą. Specjalny uchwyt przyda się zaś do jej zamontowania na kasku lub na deskorolce.
Do pamięci kamery wgrano 3 angażujące gry: konkurs wakeboardingu (zbieranie monet i omijanie przeszkód), przygoda na rowerze górskim (zbieranie gwiazdek i omijanie przeszkód) oraz szalony kapitan (poszukiwanie określonych zabawek). Poza ćwiczeniem refleksu uczą one wyciągania wniosków i rozumienia poleceń. Z kamery mogą korzystać dzieci powyżej 5 roku życia. Wszystkie wykonane przez siebie fotki i filmiki mogą sami lub przy pomocy rodziców przegrać na komputer.


Dzieciom, którym do gustu szczególnie przypadnie robienie zdjęć, można potem sprezentować aparat cyfrowy Kidizoom Duo. Choć umożliwia on kręcenie filmików i nagrywanie dźwięków, jego największym atutem są właśnie rozbudowane opcje fotograficzne, wliczając w to wiele możliwości edycji zdjęć przy pomocy przeróżnych filtrów oraz funkcję tworzenia mówiących albumów. Wszystko na dużym kolorowym ekranie LCD o przekątnej 2,4 cala.
Aparat posiada obiektyw wbudowany z przodu i z tyłu. Obracając go, maluch może albo robić zdjęcia innym, albo pstrykać sobie selfie. Swobodne przełączanie między kamerami następują za dotknięciem jednego przycisku. Odporny na zdarzenia gadżet wyposażono w 4-krotny zoom optyczny, czujnik ruchu, opcję wykonywania zdjęć seryjnych oraz funkcję automatycznego wykrywania twarzy (Auto Capture). Dzięki stabilizacji obrazu maluch nie będzie musiał martwić się, że zdjęcie wyjdzie niewyraźne, gdy zadrży mu rączka.

Miniaturowy aparat fotograficzny znajdziemy też w wielofunkcyjnym Kidizoom Smartwatch DX. Dostępny w dwóch kolorach (niebieski i różowy) zegarek z ekranem dotykowym o przekątnej 1,4'' ma na wyposażeniu także dyktafon oraz krokomierz. Zaprojektowany z myślą o dzieciach (wiek 4+) elektroniczny gadżet nie byłby sobą, gdyby nie wbudowano w niego gier (Smartwatch DX ma ich 8). Funkcję edukacyjną spełnia dodatkowo nauka zegara razem z Mistrzem Czasu!
Więcej o świecie zaawansowanej technologii, w którym takie gadżety jak aparat, smartwatch czy kamera pozwalają dzieciom na naukę w zabawny, interaktywny i bezpieczny dla nich sposób, można przeczytać na oficjalnej stronie Kidizoom.

Artykuł powstał we współpracy z Trefl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE