Nie dałbyś dziecku kokainy, a i tak robisz z niego ćpuna

Uzależnienie od tabletu jest podobne do tego od kokainy.
Uzależnienie od tabletu jest podobne do tego od kokainy. Prawo autorskie: flas100 / 123RF Zdjęcie Seryjne
Kupując go dziecku, chyba nikt z nas nie pomyślał, że funduje mu coś takiego.


Badania wykazały, że elektroniczne ekrany (tablety, smartphony) działają na mózg dziecka podobnie jak kokaina. Amerykańscy badacze informują, że mózg młodego człowieka grającego np. w Minecraft wygląda tak, jak człowieka po zażyciu kokainy.

Robimy z naszych dzieci cyfrowych ćpunów
Odkryto, że urządzenia elektroniczne oddziałują na korę przedczołową w ten sam sposób, co kokaina. Powodują również wzrost poziomu dopaminy tzw. hormonu szczęścia, co prowadzi do uzależnienia.

Z filmu „Health For All Kids” dowiadujemy się o przerażających statystykach.
Health For All Kids
Facebook

8-10-letnie dzieci potrafią spędzić 8 godzin dziennie przed ekranami, a nastolatkowie nawet 11 godzin. Dzieci potrzebują kontaktu z rówieśnikami i doświadczania prawdziwego świata, by zdrowo się rozwijać. Tablety i smartphony uniemożliwiają to. Dlatego Steve Jobs starał się wychowywać dzieci bez elektronicznych sprzętów, inżynierowie z Doliny Krzemowej wysyłają swoje dzieci do szkół waldorfskich.

Technologia jest cyfrowym narkotykiem, o którym nawet możesz nie pomyśleć w ten sposób. Chrońmy nasze dzieci.

Technology is turning your kids into digital junkies. ~ Do you want to share your tips or expertise in raising kids on Facebook? We will promote your video! Contact us m.me/131117424169901

Opublikowany przez Health For All Kids na 9 czerwca 2017
Nie sugerujemy, by po przeczytaniu tego artykułu pozbyć się z domu wszystkich telefonów i tabletów. Warto jednak mieć świadomość, jak działają one na mózg małego człowieka. Sprawdźcie też, jak chronić swoje dziecko w sieci, czyli wszystko o kontroli rodzicielskiej.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...