Uzależnienie od tabletu jest podobne do tego od kokainy.
Uzależnienie od tabletu jest podobne do tego od kokainy. Prawo autorskie: flas100 / 123RF Zdjęcie Seryjne
Reklama.
Badania wykazały, że elektroniczne ekrany (tablety, smartphony) działają na mózg dziecka podobnie jak kokaina. Amerykańscy badacze informują, że mózg młodego człowieka grającego np. w Minecraft wygląda tak, jak człowieka po zażyciu kokainy.
Robimy z naszych dzieci cyfrowych ćpunów
Odkryto, że urządzenia elektroniczne oddziałują na korę przedczołową w ten sam sposób, co kokaina. Powodują również wzrost poziomu dopaminy tzw. hormonu szczęścia, co prowadzi do uzależnienia.
Z filmu „Health For All Kids” dowiadujemy się o przerażających statystykach.
Health For All Kids
Facebook

8-10-letnie dzieci potrafią spędzić 8 godzin dziennie przed ekranami, a nastolatkowie nawet 11 godzin. Dzieci potrzebują kontaktu z rówieśnikami i doświadczania prawdziwego świata, by zdrowo się rozwijać. Tablety i smartphony uniemożliwiają to. Dlatego Steve Jobs starał się wychowywać dzieci bez elektronicznych sprzętów, inżynierowie z Doliny Krzemowej wysyłają swoje dzieci do szkół waldorfskich.

Technologia jest cyfrowym narkotykiem, o którym nawet możesz nie pomyśleć w ten sposób. Chrońmy nasze dzieci.

Nie sugerujemy, by po przeczytaniu tego artykułu pozbyć się z domu wszystkich telefonów i tabletów. Warto jednak mieć świadomość, jak działają one na mózg małego człowieka. Sprawdźcie też, jak chronić swoje dziecko w sieci, czyli wszystko o kontroli rodzicielskiej.