Zostawiasz plastikową butelkę z wodą w aucie? Zobacz koniecznie to nagranie

Czy plastikowa butelka z wodą może wywołać pożar w aucie?
Czy plastikowa butelka z wodą może wywołać pożar w aucie? Zrzut z ekranu/Facebook/Idaho Power
W upalne dni zawsze staramy się mieć w zasięgu dłoni butelkę z wodą, by ugasić pragnienie i nawodnić się. Zazwyczaj nie zabieramy jej ze sobą do pracy i pozostawiamy na cały dzień w aucie.

Plastikowa butelka w czasie upałów może stanowić zagrożenie, przekonuje Dioni Amuchastegui, technik pracujący w Idaho Power, firmie zajmującej się produkcją, transmisją i dystrybucją energii elektrycznej.

Mężczyzna był zaskoczony, gdy wrócił do samochodu i okazało się, że z przedniego siedzenia wydobywa się dym. Okazało się, że butelka z wodą pozostawiona na siedzeniu pasażera, na którą padały promienie słoneczne, stała się pewnego rodzaju soczewką. Na fotelu pojawiły się dwie małe wypalone dziurki, na szczęście dość szybko odkryte przez kierowcę. Pytanie, czy gdyby nikt nie pojawił się w aucie przez cały dzień, doszłoby do wybuchu pożaru?
Safety Check: Water Bottle in a Hot Car

Did you know that on a hot day, a see through water bottle in your car has the potential to start a fire? Neither did Stations Battery Technician Dioni Amuchastegui.

Opublikowany przez Idaho Power na 13 lipca 2017
Warto wziąć pod uwagę takie nagranie, bo może okazać się, że nie jest to pojedynczy przypadek. Nie zaszkodzi zachować podstawowych środków ostrożności i jeżeli chcemy zostawić wodę w aucie, można po prostu położyć ją w miejscu, do którego nie sięgną promienie słoneczne.
źródło: Facebook/Idaho PowerDoceniać.com
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE