To zdjęcie jest symbolem naszego człowieczeństwa. "Łańcuch" z 80 osób

"Łańcuch z ludzi". Dramatyczna walka o życie dziewięciorga dzieci na Florydzie.
"Łańcuch z ludzi". Dramatyczna walka o życie dziewięciorga dzieci na Florydzie. Zrzut z ekranu/Tweeter/The News Herald
Fotografia obiegła świat i stała się przykładem, że czasem warto się sprzeciwić i walczyć. Budująca historia.


Chcesz zobaczyć dobro na świecie, które daje nadzieję i to 80 razy? Musisz zobaczyć zdjęcie, które dowodzi, że ludzie w kryzysowych momentach potrafią się zjednoczyć. By uratować dwójkę dzieci, utworzono "łańcuch" z ludzi.

Do niecodziennego zdarzenia doszło na Florydzie w Panama City. Gdy 34-letnia kobieta zauważyła, że jej dzieci nie są w stanie dopłynąć do brzegu, zaczęła wzywać pomocy. Prąd znosił ich coraz dalej, a one nie miały siły wrócić. Po chwili pojawili się ratownicy, którzy wezwali łódź, by podpłynęła do dzieci. Dwóch chłopców w wieku 8 i 11 lat wzywało jednak rozpaczliwie pomocy i matka nie chciała bezczynnie czekać na pomoc. Po chwili do dzieci dołączyło kolejnych 7 osób, także zniesionych przez zbyt silny prąd morski.
Plażowicze, widząc desperację kobiety, postanowili nie czekać na łódź ratunkową, choć ratownicy prosili o cierpliwość. Istniało jednak duże ryzyko, że dzieci nie utrzymają się tak długo na powierzchni wody, więc postanowiono pomimo wątpliwości działać.

Ludzie zaczęli wchodzić do wody trzymając się za ręce i tworząc w ten sposób łańcuch. W całej operacji ratowania ludzi wzięło udział blisko 80 plażowiczów. Dzięki nim udało się powstrzymać dalsze znoszenie porwanej przez fale grupy ludzi. "Ci ludzie byli aniołami, których spotkałam we właściwym miejscu i czasie”" – mówiła po całym zdarzeniu wzruszona mama chłopców. Dzięki współpracy tak dużej liczby osób, udało się uratować wszystkich.

Warto przy okazji tej historii przypomnieć, że nie możemy przeceniać swoich umiejętności w czasie kąpieli morskich. Sytuacja w kąpieliskach może zmienić się z każdą minutą, więc uważajmy, by dzieci nie odpływały zbyt daleko.
źródło: Pop sugar
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...