Jak często powinniśmy zmieniać pościel? Odpowiedź może cię zaskoczyć

Pościel trzeba zmieniać naprawdę często.
Pościel trzeba zmieniać naprawdę często. Prawo autorskie: alenkasm / 123RF Zdjęcie Seryjne
Nie lubimy słowa "powinniście". Najbardziej wkurza nas, kiedy dotyczy naszej osobistej przestrzeni. Czasem jednak warto posłuchać mądrzejszych od siebie, by ta przestrzeń nie stwarzała zagrożenia dla naszego zdrowia.


Ponad jedną trzecią naszego życia spędzamy w łóżku, jednak jest to miejsce, w którym szybko rozkwita "botaniczny park" bakterii i grzybów. Naukowcy twierdzą, że zbyt długie przebywanie w pościeli w towarzystwie mikroskopijnego życia, może prowadzić w lini prostej do dolegliwości.

Wytwarzany przez nas pot jest nazywany "idealnym środkiem do hodowli grzybów". Jednak życie mikrobiologiczne powstałe w pościeli nie jest jedynym problemem.

Oprócz grzybów i bakterii pochodzących z potu, komórek skóry oraz wydzielin z miejsc intymnych, łóżko dzielimy również z obcymi mikroorganizmami. Należą do nich m.in. sierść zwierząt, roztocza kurzu, brud.

Brudna pościel może powodować kichanie i krztuszenie się, ponieważ drobnoustroje są tak blisko ust i nosa, że trudno nimi nie oddychać.

W skrócie, brudne prześcieradła mogą wywołać reakcje alergiczne oraz wiele innych problemów zdrowotnych. Jak często powinniśmy zmieniać pościel, aby tych problemów uniknąć?

Najlepiej co tydzień.

Przy ostrych alergiach oraz astmie już niezmieniana przez dwa tygodnie pościel może nasilać objawy.

Prowadzący badania profesor kliniczny z zakresu mikrobiologii i patologii Philip Terno porównał spanie w nieczystej pościeli do… kontaktu z odpadami zwierzęcymi.

Tego naprawdę nie należy bagatelizować – pościel należy regularnie prać i zmieniać. Jednocześnie zapobiegając chorobom, którym zapobiec możemy. Sprawdź dostępne kody rabatowe i promocje na pościel w Home&You na stronie Kody.pl.
Źródło: Viral Thread
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Który to miesiąc ciąży? Przelicznik tygodni ciąży na miesiące
0 0USG połówkowe jest najważniejszym badaniem w ciąży. Zobacz, czego możesz się dowiedzieć

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE