To nie brud czy pieprzyki — to kleszcze! "Chcę, żeby każdy wiedział, jak wyglądają"

Larwy kleszczy - tak właśnie wyglądają.
Larwy kleszczy - tak właśnie wyglądają. Facebook/Love What Matters
Udostępniła film i zdjęcia własnego dziecka, by uświadomić rodzicom, że kleszcze mogą też tak wyglądać.

Młoda matka Beka Setzer zamieściła na Facebooku post, który ma być przestrogą dla innych rodziców.

Każdego roku wzrasta liczba kleszczy. Musimy nie tylko wiedzieć, jak usuwać kleszcze, ale przede wszystkim, jak je rozpoznać, a o tym rzadko się mówi. Wydawałoby się, że sprawa jest oczywiste, bo większość z nas widziała, chociażby raz w internecie zdjęcie kleszcza. Przypadek tej matki pokazuje, że nie zawsze tak łatwo je rozpoznać. A im wcześniej rozpoznamy i usuniemy kleszcza, tym lepiej.
Jak rozpoznać larwy kleszcza?
Beka Setzer
wpis z Fb

Zobacz zdjęcia i film. Piszę ten post do wszystkich rodziców, których dzieci lubią bawić się na zewnątrz. Wczoraj Emmalee bawiła się na dworze, turlając się po ziemi, bawiąc się przy spryskiwaczu. Po przyjściu do domu położyła się na drzemkę. Wtedy zauważyłam małe (mam na myśli maleńkie) czarne kropki na jej nogach, brzuchu, ramionach i w okolicach pach. Myślałam, że są to jakieś ziarenka, nasionka i próbowałam je wytrzeć, zdrapałam jeden i to był KLESZCZ! Musiała bawić się w pobliżu gniazda law kleszczy. Spędziłam prawie półtorej godziny, wyjmując ponad 150 drobnych kleszczy, wykapałam ją, dokładnie umyłam, wyprałam pościel, ubranie, zabawki, z którymi miała kontakt i dałam Benadryl [lek, który blokuje działanie histaminy]. Rano córka obudziła się z gorączką i plamami na ciele.

3-letnia dziewczynka trafiła pod opiekę lekarzy. Dostała antybiotyki i leki przeciwhistaminowe. Mama wysłała zebrane kleszcze do analizy. Na szczęście wynik na boreliozę był negatywny. Teraz ostrzega rodziców.

"Chcę sprawić, aby każdy rodzic zdawał sobie sprawę z tego, jak one wyglądają, by móc szybko zareagować. Nie są one tak łatwe do zobaczenia, jak dojrzałe kleszcze, których prawdopodobnie szukasz na sobie lub dzieciach".

Zdjęcia i film poniżej pokazują larwy kleszczy, które znalazła mama (zobacz, jak wyglądają nimfy kleszczy). Przyjrzyj się im dokładnie. Na skórze są niemal niezauważalne. Mają 1-2 mm wielkości i jeden cel – napić się krwi. Krwiożercze larwy kleszczy są formą przejściową kleszcza, roznosząca szczególnie dużo zarazków.

"PSA: (check pictures/watch videos below) I'm putting this out there just a heads up for parents of kids who love to...

Opublikowany przez Love What Matters na 6 lipca 2017
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE